YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ YAŞASIN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ!

Bugün 15 Kasım… Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 36. yıldönümü… Kıbrıs ile Türkiye arasındaki kopmaz bağın büyük mimarı, kahraman ve mücahit Rauf DENKTAŞ tarafından 15 Kasım 1983’te okunan bildiriyle kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 36 yaşında…

Kıbrıs Türkleri’nin efsane lideri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucusu Rauf DENKTAŞ; inançlı ve kararlı bir ATATÜRKÇÜ idi: “Yeni nesil için tek gerçek ve doğru yol ATATÜRK’ün yoludur. İlham kaynağı da Büyük Nutuk’tur.” sözleri O’nun bu sarsılmaz inancının en somut göstergesidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATAÜRK; “Kıbrıs’a dikkat ediniz… Kıbrıs bizim için çok önemlidir.” derken de adeta bugünleri görmüştür.

Kıbrıslı Türklerle Türkiye Türkleri hiçbir zaman aşınamayacak köklü bağa sahiptir. Siyasi iktidarların uyguladıkları yanlış politikalar sonucunda; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni uluslararası arenada, maalesef, Türkiye dışında tanıyan ülkede yoktur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yaşayacaktır… Yaşatılacaktır…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Efsane lider, inançlı ATATÜRKÇÜ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ’ın ve Kıbrıs için savaşırken can vermiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Son nefesimize kadar onların emanetine sahip çıkacağımıza AND içiyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Top