UĞUR’LAR OLSUN…

“ Halkın Uyanışı Durdurulamaz “

ANKARA

Sevgili Uğur Mumcu 12 Kasım 1988 yılında Cumhuriyet Gazetesinde ki bir yazısında şunları yazmıştı.

 

“ Kafalarımızdaki demir parmaklıkları söküp atmadan, vicdanlarımızdaki demir şakırtılarını susturmadan ne demokrasi olur, ne hukuk devleti, ne şu, ne bu. “

 

Yine bir 24 Ocak tarihi gelmiş ve yine Uğur Mumcu sokağını bıkmadan usanmadan 26 yıldır dolduran yürekli insanlarla dolmuştu.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri Uğur Mumcu’ ya olan sevgi ve saygılarını sunmak için her zaman ki gibi Uğur Mumcu Sokağındaydı.

 

Genel Merkez Yöneticilerimiz; Genel Sekreter Hüseyin Emre Altınışık, Genel Sekreter Yardımcısı Ersan Petekkaya, Genel Sayman Yardımcısı Şadiye Yeşilyurt ve Genel Denetleme Kurulu Başkanı Reşat Demirci’ de anma programına katılarak şube yöneticilerimiz, üyelerimiz ve gençlerimizle birlikte oldular.

İSTANBUL

Genel Başkanımız Prof. Dr. Süheyl BATUM, Genel Sekreter Yardımcımız Zuhal Özen MANOĞLU, İstanbul Bölge Sorumlumuz Ali İlhan GÜLEK, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Şahin ATEŞOĞLU, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Belgin ESADOĞLU, Bilim Danışma Kurulu Üyesi Önder MANOĞLU, Atatürkçü Düşünce Derneği İstanbul Şubeleri ve üyeleriyle Şişli Camii önünde toplanıp  Harbiye’deki Uğur Mumcu anıtına sloganlar eşliğinde yürüyerek anıt önünde basın açıklamasında bulundular. ADD İstanbul Şubeleri adına basın açıklamasını Şişli şube başkanı Ramazan Erbey’in okumasının ardından ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl BATUM üyelere seslendi.

Top