UĞUR MUMCU’ YA SAYGIYLA… “ SESLENİŞ “

26. Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Genel Merkezimiz anlatımlı müzik dinletisi programı düzenledi.

Programın Genel Sanat Yönetmenliğini Ersan Petekkaya yaptı.

Uğur Mumcu 1984 yılında İngiltere’ ye gittiğinde BBC Türkçe Radyosuna bir röportaj vermiş. Bu röportajı Nuri Çolakoğlu ve Ayça Abakan yaparken Uğur Mumcu’nun daha çok günlük yaşama dair nasıl bir insan, nelerden hoşlanır, nasıl bir baba, nasıl bir eş ve bu konulara yönelik eleştiri ve önerilerinden oluşmasına dikkat etmişler. Röportajın tamamı 16 dakika idi. Ses kaydı olmasına rağmen üç genç ile bir canlandırma yapılarak bu röportajı sahneye taşındı.

Özenle seçilen türkülerden oluşan 8 eserlik repertuvar ile birleşen program izleyicilere unutamayacakları ve duygu yoğunluğunun üst boyutta olduğu bir 80 dakika yaşattı.

Programın sonunda sahneye davet edilen Genel Sekreterimiz Hüseyin Emre Altınışık güne dair duygu ve düşüncelerini kısaca paylaşıp tüm sanatçıları tebrik ederek her birine birer çiçek sundu.

Bu programda emeği gecen başta Genel Sekreter Yardımcımız Ersan Petekkaya olmak üzere Göçmen Yaylı Orkestrası sanatçıları, solistimiz Halide Onat, sunucumuz Şebnem Şekeroğlu Uzun, gençlerimiz Alperen Beyazbenli, Birgül Yazıcı, Mahir Doğu, fotoğraf ve videolarımızı çeken Yunus Emre Cangönül, rejide projeksiyon sunumunu yürüten Eylül Melisa Turan, konuklarımızı karşılayan Genel Merkez çalışanımız Ebru Yümlü’ ye ve salonu dolduran dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Top