TAHAMMÜLSÜZLERDEN ELBETTE HESAP SORULACAK!

Adana Şubemizin, “Kurtuluştan Kuruluşa ATATÜRK” konulu öykü ve şiir yarışmasına Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, hiç bir gerekçe göstermeksizin izin vermemiştir. Böyle bir yarışmaya izin verilmemesinin yasal gerekçesi yoktur, olamaz da.

Kurtarıcımız, Kurucumuz ve Tek Önderimizin adına yapılacak bir yarışmayı, Milli Eğitim Müdürlüğü neye dayanarak reddetmiştir? 17 yıllık siyasi iktidarın, Atatürk düşmanı kadrolaşmasının en somut örneklerinden birini daha görmüş olduk. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, siyasi iktidarın izdüşümü olarak, ATATÜRK adına tahammülsüzlüğünü gizleyememiştir. Atatürk’ün adından, düşüncesinden ve aydınlığından korkmuştur, ürkmüştür. Çünkü; aydınlık, karanlığın panzehirdir. Karanlık, aydınlıktan çekinir, ürker.

Atatürkçü Düşünce Derneği; Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanan; köklü, geçmişinden yola çıkarak, elbette bu tahammülsüzlerden, hukuk yoluyla hesap soracaktır.

Genel Merkezimizce; husumet kokan bu kararın iptali için yargı süreci başlatılmış, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Adana ve tüm şubelerimizle omuz omuza, Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmek mücadelemizden asla ödün vermeyeceğiz.

Kazanacağız. Karanlığı yeneceğiz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Top