Suphi Gürsoytrak’ı saygıyla andık…

            Ölümünün 7. Yılında önceki Genel Başkanlarımızdan Suphi Gürsoytrak’ı ailesi ile birlikte önce mezarı başında andık. Program Atatürkçü Düşünce Derneği Çankaya Şube Başkanlığımızın organize ettiği “Suphi Gürsoytrak’ı Anlamak” isimli söyleşiyle devam etti.

            Çankaya Şube Başkanımız Şengül Can’ın hoşgeldiniz konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere oğlu Bozkurt Gürsoytrak’a sözü bıraktı. Babasının son ana kadar Atatürkçü Düşünce Derneği’ne hizmet için çabaladığını ve bu anlamda ADD’ye çok şeyler kattığını belirtti. Ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Derneğimizin ve mücadelemizin baş aktörlerinden Seher ablamız ise getirmiş olduğu kaset çalar ile Suphi Gürsoytrak’ın kendi sesinden Uğur Mumcu’yu anlattığı bölümü dinletti.

            Son konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Genel Sekreter Yardımcısı Ersan Petekkaya, “Suphi Gürsoytrak’ın Genel Başkan olarak görev yaptığı dönemde 70 – 80 olan şube sayısı kısa bir dönem içerisinde 340 şubeye ulaşmış ve yine üye sayısı 100 binleri geçmiş ise bizler de aynı düşünceyle ve çalışma planıyla derneğimizi eskiden olduğu gibi daha aktif daha bilinen bir duruma getirmek için çalışıyor ve bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Yine o döneme ithafen, dernek binalarımızda özellikle gençlerin daha çok ve daha aktif olduklarını hatırlatan Ersan Petekkaya, yakında yine aynı şekilde gençlerimizin yoğun katılım gösterdiği bir dernek haline geleceğiz vurgusunu yaptı.

Suphi Gürsoytrak ( 1994 – 1998  ADD Genel Başkanı)

 

Top