Seydişehir Şubesi tarafından “ATATÜRK ve CUMHURİYET” konulu panel düzenledi.

8 Aralık 2017 Cuma günü Atatürkçü Düşünce Derneği Seydişehir Şubesi tarafından “ATATÜRK ve CUMHURİYET” konulu panel düzenledi. Sunumunu Hürriyet DEMİRAL’in yaptığı panel Şube Başkanı Hüseyin İRİİLTER’in konuşması ve panelistleri davetiyle başladı. Hüseyin ERDAYANDI’nın yönettiği panele konuşmacı olarak ADD Genel Başkan Yardımcısı Eski Milletvekili Uluç GÜRKAN ve Emekli Tuğgeneral, Strateji Uzmanı ve Tarihçi Yazar Naim BABÜROĞLU katıldı. Çok sayıda izleyicinin katıldığı panelde panelistlerin Atatürk, Cumhuriyet ve Atatürk’ün Savaş meydanlarından başlayıp günümüze etkileri, diğer ülkelerin devlet adamlarının Atatürk ile ilgili düşünceleri, Atatürk’ün dünya siyasetine etkileri ve günümüzde yaşanan olumsuzluklar üzerine konuştular.

Katılımcıların sorularının yanıtlamasının devamında panelistlere plaket verildi. Daha sonra Tarihçi Yazar Naim BABÜROĞLU kitaplarını imzaladı. Kitap imzalama programına yoğun bir ilginin olduğu gözlendi.

Konuşmacıları programın düzeni disiplini konusunda Şube Yönetim Kurulu Üyelerini kutladı.

Panel öncesinde Uluç GÜRKAN, Naim BABÜROĞLU terörist başını Kenya’dan paketleyip Türkiye’ye getiren timin komutanı Atatürkçü Albay Abdullah SOYLUOĞLU’nun Gökhüyük Köyünde bulunan mezarını ziyaret ettiler.

Top