SAYIN ÖRGÜTÜMÜZE VE KAMUOYUNA

Atatürkçü Düşünce Derneği, Kemalist devrim ve ideolojinin örgütlü yapısıdır. Temelinde Milli Mücadele ve Milli Kongreler vardır. Dolayısıyla, büyük bir bilinç kurumudur.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin tüm üyeleri ve yöneticileri kurumsal ilkelerimize yürekten bağlıdır. Hiç bir kişisel çıkar, şahsi beklenti ve siyasi makam hevesi davamızın, ideolojimizin ve kurumumuzun önünde olamaz. Bizler,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün inançlı neferleriyiz. Duruşumuz da yerimiz de konumumuz da nettir.  Cumhuriyet Devrimi’nin ve devrime kişilik katan Altı Ok’un sahipleriyiz. Mücadelemiz de bu yöndedir.

Bir sayın gazetecinin katıldığı televizyon programında, dile getirdiği kurulacağı rivayet edilen yeni partide, “ADD üst düzey yöneticilerinin de olacağı” şeklinde ki ifadeleri talihsiz, gerçekten uzak ve hayal ürünüdür. Sayın gazeteci canlı yayında iken bu konuyu WhatsApp’tan bizzat bana da sormuş ve kesin bir dille yalan olduğunu kendisine yine WhatsApp yoluyla iletmiştim. Buna karşın bir düzeltme yoluna gidilmemesini doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz. Hukuk Müşavirliğimiz konuyu tüm detaylarıyla incelemektedir. Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi, örgütüyle birlikte yaptığı çalışmalarla, Atatürk Türkiyesi’ni yeniden inşa etmek hedefini mutlaka gerçekleştirecektir. Başaracağımız ve hedefimize ulaşacağımız kesindir. Bunun dışında başka bir gündemimiz yoktur, olmayacaktır.

Atatürkçü Düşünce Derneği’ni iç karışıklığa çekerek, karışıklıktan beslenmeyi umarak kişisel beklentilerini tatmin etmeye çalışanlar, bizler var oldukça bu amaçlarına ulaşamayacaktır.

Bir ve bütün olarak yolumuza ödün vermeden devam edeceğiz. Milletimiz de saygın örgütümüz de müsterih olsun. Kötü niyetli çabalar inançlı yüreğimize çarparak yok olmaya mahkûmdur… Sevgi ve saygılarımızla.

Hüseyin Emre ALTINIŞIK

ADD Genel Başkanı

Genel Yönetim Kurulu Adına

Top