Samsun ADD Cumhuriyet Bayramı’nı etkinliklerle kutlayacak

karadenizhayat.com – 20 Ekim 2018

Samsun ADD Cumhuriyet Bayramı’nı etkinliklerle kutlayacak

ADD Samsun Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı önemli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Kutlamalarla ilgili olarak bir açıklama yapan ADD samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “23 Ekim 2018 Salı günü saat: 17.30 da; Halk eğitim merkezi ve Selma Ergün Nirvana Sanat Atölyesi birlikte ‘’Ekim Geçidi’’ karma resim sergisini, Samsun Büyükşehir Belediyesi altı resim galerisinde bir kokteyl ile açacağız. Bu sergi 10 Kasım 2018’e kadar Samsun Halkına, sanatseverlere açık olacak.

27 Ekim 2018 Cumartesi Saat: 19.30 da Samsun Anemon Otel de 95. Yıl Cumhuriyet Balomuzu gönlü bizle olan tüm Atatürkçüler ile beraber tek ses, tek yürek olarak gerçekleştireceğiz. 28 Ekim 2018 Pazar Günü öğleden sonra diğer demokratik kitle örgütleri, sendika, oda ve siyasi partilerle beraber çelenk sunumu ve basın açıklamamız olacak. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü Saat: 19.00 Ellialtılar DSİ önünden başlayacak Fener Alayımızı Samsun Halkının katılımı ile coşku içinde gerçekleştireceğiz.” dedi.

SAMSUNLULARI ETKİNLİKLERE DAVET ETTİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak tek hedeflerinin Atamızın mirası olan, Milli Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu tam bağımsız Türkiye olduğunu ifade eden Özkefeli, “ Bugün 24 Haziran seçimleri ile Laik, demokratik, parlamenter sosyal hukuk devleti bitmiş gibi görünse de bizler, Atatürkçüler, Cumhuriyete inananlar umudumuzu yüksek tutarak tekrar aydınlık, çağdaş bir geleceği inşa etmek adına kararlılığımızı asla yitirmedik. Tek kurtuluş yolumuzun Atatürk İlke ve Devrimleri olduğunun bilinci ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Derneğimiz yolum Atatürk diyen herkese açıktır. Bu Cumhuriyet Atatürk’tür…

Atatürksüz bir Tarih, Atatürksüz bir Türkiye yaratmaya çalışanlara inat Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devrimi yolunda anlatmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin tüm kazanımları tırpanlanmış olsa da Emperyalizme ve onun gerici, bölücü işbirlikçilerine karşı; dünyada ilk ve tek emperyalizmi dize getiren liderin çocukları olarak mücadele azim ve irademiz asla bitmemiştir. Bu gün gelecek korkusu yaşayanlar rejimi değiştirmek isteyenlerdir. Ülkemizi, bağımsız düşünen, özgür yaşayan, laik, geleceğe güvenle bakan insanların yurdu yapacağız.

Bu sene de Cumhuriyet Bayramımızı coşku ile kutlamak için bir dizi etkinlik düzenledik. Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutlarken; Milli Mücadele şehri Samsun’a yakışır şekilde, tüm etkinliklerimize tüm Samsun Halkını davet ediyoruz.” diye konuştu.

Haberin linki:
http://www.karadenizhayat.com/haber-samsun-add-cumhuriyet-bayrami-ni-etkinliklerle-kutlayacak-13392.html

 

Top