SAFRANBOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

03 Nisan Karabük D.Ç. Fabrikalarının kuruluşu münasebetiyle Karabük Kent  meydanında Atatürk heykelinin açılışı yapılmıştır. Açılışa önceki meclis başkanı ve devlet bakanı, ilimizin mevcut milletvekilleri, Karabük belediye başkanı, Ankara Çankaya ilçesi belediye başkanı, İlimizin valisi ve şehrimizin protokolü katılmıştır.

              Facebook’ta Ütü Evi Kuru-yıkama terzi isimli kullanıcı Atatürk heykelinin açılışını ve Atatürk’ü kast ederek, şu şekilde paylaşımda bulunmuştur. “ CHP daha nereye EŞŞEK heykeli dikebiliriz diye düşünürken,ERDOĞAN ve PUTİN, AKKUYU Nükleer santralının temelini attı .. HEY YAVRUM HEY …”

 Paylaşımın çıktısı ve paylaşım yapan şahsın resmi ekte sunulmuştur. Resmi  beğenenlerde mevcuttur.

        Paylaşım  açıkça, ülkemizin kurucusu büyük önder ve devletimizin ilk Cumhurbaşkanı  Mustafa Kemal  ATATÜRK’e ve tüm vatandaşlarımıza hakaret içermektedir. Ayrıca paylaşım, halkı kin-nefret ve düşmanlığa sevk etmektedir. Ve bu durum infial yaratmış olmakla yargılanmasının ekte verdiğim benzer örneklerde göz önüne alınarak tutuklu olarak sürdürülmesi yolunda işlem yapılmasını,

        Anılan paylaşımı yapan ve paylaşımı beğenen şahıslardan; şahsım adına, Safranbolu Şube Başkanlığını yaptığım Atatürkçü Düşünce Derneği adına ve tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına şikayetçiyim.

        Gerekli soruşturmanın yapılarak, ilgili şahısların, ilgili tüm mevzuat uyarınca cezalandırılması için kamu davası açılmasını saygılarımla arz ederim. 05.04.2018

 

                                                         Şikayetçi

                                               İsmet Zühtü SARAÇOĞLU

 

 

 

 

 

GSM: 0 533 259 27 07

 

Top