Prof.Dr. Muammer AKSOY’a Saygıyla “Cumhuriyet-Demokrasi-Adalet” Paneli

31.01.2019 Perşembe Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonunda  26. Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında, Genç Üyemiz Eylül Melisa TURAN’ın sunumu ile başlayan, Genel Sekreter Yardımcımız Ersan PETEKKAYA’nın piyano ve keman eşliğinde Halide ONAT’ın Solistliğindeki müzik dinletisinin ardından; Devrim ve Demokrasi Şehidimiz, Kurucu Genel Başkanımız Prof.Dr. Muammer AKSOY’a Saygıyla “Cumhuriyet . Demokrasi . Adalet” isimli panel; Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Emre ALTINIŞIK’ın yöneticiliğinde, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Süheyl BATUM, Türk Hukuk Kurumu Başkanı Av. Yaşar ÇATAK ve Ankara Barosu Başkanı Av. Erinç SAĞKAN’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Genel Başkanımız Prof.Dr. Süheyl BATUM, Ülkemiz için Adalet ve Demokrasi’nin önemine dikkat çekti. Ayrıca “Devrim ve Demokrasi Şehitlerimize saygımızı, sadece yıl dönümlerinde “mücadele edeceğiz” diye değil; her gün durmadan, yorulmadan, yılmadan mücadele ederek sürdüreceğiz. ” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Genel Başkanımız konuşmasını, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin mücadelesinin 30. yılı ve Cumhuriyetimizin 100. yılında “Yeniden Atatürk’ün kurduğu esaslara sahip bir Cumhuriyeti ve yeniden çoğulcu demokratik parlamenter sistemi hep birlikte inşa etmek zorundayız. Bunun yöntemi bellidir. Stratejisi nettir. ATATÜRK gibi düşüneceğiz ve ATATÜRK CUMHURİYETİ’nin kurucu değerlerine geri döneceğiz. Halkımızla birlikte, omuz omuza, büyük bir dayanışmayla, 1919 ruhuyla, inancıyla ve kararlığıyla 2019’u inşa yılı haline getireceğiz.” sözleriyle tamamladı.

 

Top