Onursal Kurucu Başkanımızı aramızdan bedenen ayrılışının 27. yılında hiç tükenmeyecek sevgi, saygı ve bağlılıkla anıyoruz.

Ülkemizin yaşadığı sıkıntıların çözümü bellidir. Reçete Atatürkçü Düşüncedir. Yıllarca, emperyal sistemin dişlilerince desteklenen ve kurgulanan siyasiler eliyle Türkiye’ye yabancı, acı reçeteler dayatıldı. Türk Milleti, kendi öz değerlerinin evrensel insani kazanımlarla sentezlendiği ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE’den bilinçli olarak uzak tutulmaya çalışıldı. Bunun faturası da çok ağır oldu ve milletimiz halen bu bedeli ödemektedir.

İşte, bu durumun tespiti sonucunda; Atatürkçü Düşünce Derneği, 19 Mayıs 1989’da kurulmuştur. Milletimizin aydınlatılması, oynanan emperyal oyunların deşifre edilmesi ve kendi özümüze dönülmesi için yola çıkılmıştır.

Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer AKSOY bu yolun kesilmesi için şehit edildi. Fakat, Atatürkçü Düşünce Derneği yılmadan yoluna her zaman iç dinamiklerini koruyarak devam etti.

Çünkü, sağlam ve güvenilir rehberlere sahiptik. O rehberlerden en önemlisi hiç şüphesiz ki Onursal Kurucu Başkanımız Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet VELİDEDEOĞLU’dur.

1904 yılında dünyaya gelen VELİDEDEOĞLU, Osmanlı’nın parçalanış sürecini görmüştür. Emperyal güçlerin ülkemizin bulunduğu coğrafyaya ilişkin projelerini her yönüyle algılayarak yetişmiştir.

Kurtuluş ve kuruluş sürecinin içinde bir genç hukukçu olarak yer almış; yayımladığı röportajlar ve kitaplarla toplumsal bir hafıza haline gelmiştir. Emperyalizmin panzehrinin Atatürkçü Düşünce olduğuna kesinlikle inanmıştı. Bu yolda birçok öğrenci yetiştirmiş, hocaların hocası olmuştu.

19 Mayıs 1989’da kurulan Derneğimizin de ONURSAL GENEL BAŞKAN’ı olarak ilan edilmişti.

 

Onursal Kurucu Başkanımız Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet VELİDEDEOĞLU’nu 27 yıl önce,  24 Şubat 1992’de İstanbul’da sonsuzluğa uğurladık.

Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet VELİDEDEOĞLU, yolumuzu aydınlatan bir değerli ışıktır. Bir rehberdir. Eserleriyle genç beyinlere Atatürkçü Düşünceyi aşılamaya devam etmektedir.

Onursal Kurucu Başkanımızı aramızdan bedenen ayrılışının 27. yılında hiç tükenmeyecek sevgi, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Mücadelemizle yaşatmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

İyi ki Atatürkçü Düşünce var. İyi ki böylesine değerli rehberlerimiz var. Şimdi bu yolda yeniden kenetlenme, yeniden bütünleşme, yeniden birlik olma zamanıdır. Hep birlikte hep beraber… 

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Top