Ömer Şan "Biz Varız Ya Siz?" Başlıklı Etkinliğe Katıldı

(Haber Merkezi)- Kısa adı ADD olan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi öncülüğünde, birçok ünlü isim ile birlikte gazetemiz yazarı ve Derelerin Kardeşliği Platformu (DEKAP) Sözcüsü Ömer Şan, ‘Biz Varız. Ya Siz’ sloganıyla düzenlenen serbest kürsüde bir araya geliyor.

Gazeteci ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’dan Prof. Dr.Metin Feyzioğlu’na, Nasuh Mahruki’den, Çarşı Grubu lideri Ayhan Güner’e, sanatçılar Bahadırhan Tokmak, Gülsen Tuncer Ayça’dan Faruk Demir’e, Genel Kurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’dan çevre ve yaşam mücadelesi veren DEKAP’tan Ömer Şan’a kadar pek çok ünlü isim, 23 Mayıs’ta Ankara’da kurulacak serbest kürsüde Türkiye’nin sorunlarını ele alacak.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi öncülüğünde, ‘Biz Varız. Ya Siz’ sloganıyla gerçekleşecek olan serbest kürsü için hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Salonunda, önümüzdeki hafta sonu, 23 Mayıs Cumartesi düzenlenecek olan toplantıya siyaset, sanat, bilim, eğitim, STK, spor ve iş dünyası ile çevre ve yaşam mücadelesinden 40 isim katılacak.

Rekor Denemesi Yapılacak

Toplantıda yer alacak isimler arasında, Rizeli gazeteci ve DEKAP Sözcüsü Ömer Şan, gazeteciler Mustafa Mutlu, Metin Özkan, Bekir Coşkun, Barış Terkoğlu, karikatürist Deniz Kestane, emekli hakim Osman Kaçmaz, Deniz Feneri Savcısı Nadi Türkaslan, Avukat Celal Ülgen, Balyoz sanıklarından CHP adayı Dursun Çiçek, Eğitim-İş Başkanı Veli Demir, TESUD Başkanı emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Soma faciasında göçükten yaralı kurtarılan işçi Ercan Çetinyılmaz ve Tüketiciler Derneği Başkanı Turhan Çakar ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katılıyor.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, toplumun çok farklı kesimlerini bir araya getirecek olan organizasyonda 40 konuşmacının, özgürce düşüncelerini dile getireceklerini söyledi.

Toplantıda, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, sorunlar, beklentiler ve yapılması gerekenler tartışılacak.

Toplantıda ayrıca Şapka Devrimi’nin 90.Yıldönümü nedeniyle Guinness rekortmeni Onur Tümer’in organizasyonuyla şapka rekoru da kırılmaya çalışılacak.

Kaynak http://www.halk53.com/biz-variz-ya-siz/2699/

Top