ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!

Büyük Kurtarıcımız, Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmekle görevlendirdiği; “milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek de tarihi sorumluluk yüklediği; Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik, bilimsel ve çağdaş eğitim için mücadele veren öğretmenlerimiz 17 yıldır siyasi iktidarın zulmüne uğramaktadır.

Soruşturmalar, görevden almalar, sürgünler ve baskılar… Niçin? Laik, bilimsel, çağdaş ve cumhuriyetçi anlayışa sahip oldukları için…

Herhangi bir gerici ve din taciri örgütün üyesi ya da sempatizanı olsa takdir edilerek, görevinde yükseltilecek bir öğretmen, sırf Atatürkçü olduğu, derslerinde Nutuk okuttuğu ve laikliği savunduğu için zulme uğramaktadır. Bunun en son örneği, akit gazetesinin hedefe koyduğu, Din Kültürü Öğretmeni İlahiyatçı Cemil Kılıç’tır. Öğretmen Cemil Kılıç, Atatürk, laiklik, Cumhuriyet gibi konulara ağırlık vermiş; Atatürkçü Düşünce Kulübü kurmuş ve öğrencilerine Nutuk okutmuştur. Tıpkı Devrim ve Demokrasi Şehidimiz Bahriye Üçok ve merhum ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk gibi aydınlanmacı bir duruş sergilediği için görevinden alınmıştır.

Cemil Kılıç, Büyük Atatürk’ün tarif ettiği öğretmendir. Büyük Atatürk’ün izinden yürümektedir. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin değerli bir üyesidir. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi olarak; üyemiz,  öğretmen Cemil Kılıç’ın şahsında siyasi iktidarın zulmüne uğrayan öğretmenlerimizi asla yalnız bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Hak ve hukuk mücadelesinde sonuna kadar yanlarındayız.

 

Çünkü, biliyoruz ki ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR. Her ne pahasına olursa olsun onlarla omuz omuzayız.

Siyasi iktidarı bir kez daha uyarıyoruz: Yap-boz tahtasına çevirdiğiniz, milli olmaktan çıkardığınız, sözde eğitim sisteminin içinde yer alan Cemil Kılıçlara dokunmayın. Laik ve bilimsel eğitime bir an önce dönün.

Türkiye’yi Orta Doğu aşiret devletine çevirmenize ve Orta Çağ karanlığına sürüklemenize izin vermeyeceğiz. Artık yeter… Canımız Atatürk Cumhuriyetine feda olsun.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

 

Top