ÖDEV EVİ ÖĞRENCİ VELİLERİNE  İFTAR YEMEĞİ

  Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yılda Ödev Evi öğrenci ve velilerine iftar yemeği verdik.

  Toplumda birlik ve beraberliği artıran, benzer duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı, Milli ve Dini bayramların yanında ,toplu iftar açma ve sahur  gibi halkın farklı kesimlerini aynı ortamda buluşturan gelenek ve göreneklerin yaşatılması gerekir. 

  Bu tür etkinlikler ,iktidarın her türlü ayrıştırma çabalarına rağmen , farklı dünya görüşlerine ve yaşam tarzlarına sahip vatandaşların, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde birlikte yaşama iradesinin gelişmesini sağlamaktadır.

  Hiç tanışmayan insanların selamlaşması, karşılıklı birkaç kelime konuşmaları bile negatif bakış açısının ortadan kaldırılmasına bir vesiledir.

  ‘’Halkın içinde, halkla beraber’’ sloganımız  çerçevesinde ,vatanımızı ve milletimizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

  Devletin bekası, adalet ile mümkündür. Bu günlerde siyasi eşi dostu olanların yargılanmaktan bir şekilde kurtulduğunu görüyoruz. 

    Bulunduğumuz coğrafyada yaşadığımız savaş rüzgarları içinde, halkın ayrıştırılmasına yönelik girişimlerin hayra alamet olmadığı aşikardır. Yöneticilerin kendi siyasi geleceğini değil , milletimizin geleceğini düşünmelidirler.

  Bu duygu ve düşüncelerle, şimdiden halkımızın ramazan bayramını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

  Dr.Arif Güvenir

 ADD Uşak Şube Başkanı

 

Top