NİSAN AYI ETKİNLİKLERİMİZ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ

ÖRNEK ETKİNLİKLERİYLE GÖZ DOLDURUYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yine yoğun çalışmalar içinde. Atatürk’ü tanıtıcı çalışmalarıyla, tiyatro gösterimi ve uçurtma şenliğiyle yine göz doldurmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili ADD Arhavi Şb. Başkanı Emine Hekimoğlu şu açıklamayı yaptı.

“Amaçlarımız doğrultusunda elimizden geldiğince Atatürk’ü tanıtan ve sevgisini yaşatan çalışmalar yapıyoruz. Kasım ayında ilçedeki tüm Ana sınıfı ve 1. Sınıflara Anıtkabir’den temin ettiğimiz Atatürk’ü tanıtıcı kitapları dağıtmıştık. Nisan ayında da ilçedeki tüm 2. Sınıflara dağıttık. Doğaçlama anlatımlarla ve şarkılarla büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilgilerimizi pekiştirdik. Ardından ”Keloğlan Anıtkabir’de “ adlı çizgi film izleyerek anmaya ve anlatmaya çalıştık.

İkinci etkinliğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan ve dünyada çocuklara adanmış bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda çocuklara bayram coşkusunu yaşatmak için 10. kez “Uçurtma Şenliği” düzenledik. 25 Nisan Perşembe Günü Şehir Stadı’nda yaptığımız şenliğimize Kaymakamımız Hasan Ongu, Belediye Başkanımız Vasfi Kurdoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Arslanoğlu, Gençlik ve Spor Müdürümüz Erol Tosun, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Şenliğe Saat10:00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladık. Topluca ”Atatürk Çocukları” ve “23 Nisan” şarkısını söyledik. Ardından rengarenk uçurtmalarımızı gökyüzünde uçurmaya başladık. Kaymakamımız ilk kez katıldığı Uçurtma Şenliğimizde ilkokullardan katılan 20 sınıf, öğretmenler ve velilerden oluşan binden fazla kişinin eğlenmesine hem şaşırdı, hem de sevindi.Çalışmamız için teşekkür etti. Şenliğimiz öğrenci ve velilerin de katıldığı çuval yarışları ile devam etti. Daha sonra bayrak yarışı, yumurta yarışı, halat yarışı, ip atlama, top oyunları oynandı. Yarışmalarda dereceye girenlere belgeler verdik. Büyük küçük herkesin coşkuyla eğlendiği, bayram coşkusu yaşadığı şenliğimiz piknik ve halay çekilerek öğleden sonra sonlandı.

Bir diğer etkinliğimiz ise, 24 Nisan akşamı Arhavi Koleji Salonu’nda “Veda Değil, Merhaba” adlı tiyatro oyununu halka sunduk. İlçemize 3. kez gelen sanatçımız Utku Erişik’ı muhteşem oyun gücü ile tiyatro severlerle buluşturduk. Tiyatro sanatçımız bilinmeyenleri gündeme getirerek, bilinenleri dünden bugüne köprü yaptı. Doyumsuz bir mutluluğu tarifsiz bir gurura bağladı.10 Kasım 1938 gününün yüreğimizdeki bıraktığı acıyı, 81 yıl sonra bile sıcaklığını yitirmemiş, içtenlikle söylenen bir merhabaya dönüştürdü.Tüm bu çalışmalarımızda bize onay veren Arhavi Kaymakamlığı’na, öğrencileri sahaya taşıyan, sandalye, masa temin eden Belediye Başkanlığı’na; okullara duyuruları yapan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Sehir Stad’ını tahsis eden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne, tiyatro için salonu tahsis eden Arhavi Koleji’ne, Kenan Özyazıcı’ya, Orman İşletmesine, sanatçımız Utku Erişik ve eşine, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize, maddi manevi destek olan tüm yardımsever dostlarımıza, basınımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Mayıs ayında yapacağımız “Ata Uçak Maket” kursumuz ve ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda uçak ve uçurtmalarımızla buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Top