Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur

Genel Merkezimizde Nutuk’un ve Gençliğe Hitabe’nin 89. Yılı dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamayı yapan Genel Yönetim Kurulu Üyemiz Gazi Ömeroğlu “Atatürk gençliği Nutuk’tan ve Gençliğe Hitabe’den aldığı görevlerin bilincindedir. Türk genci Cumhuriyeti ve Kemalist Devrimi koruma kararlılığını sürdürmektedir. Gericiliğin ve bölücülüğün karşısında Kubilay gibiyiz; meclisimize ve gözbebeğimiz ordumuza el uzatanların karşısında Ömer Halisdemir gibiyiz!” diye konuştu. Ömeroğlu sözlerine “Memleket dahilinde iktidara sahip olanlara sesleniyoruz. Atatürk’ü, Cumhuriyet, rejimi hedef alan her türlü girişimin karşında Cumhuriyetin emanet edildiği Türk gençliğini bulacaksınız. Başkanlık sistemi tartışmalarının tekrar fırına verildiğini görüyoruz. Başkanlık sistemi, Türk milletinin birliğine ve beraberliğine kurşun sıkmak demektir. Atatürk gençliği başkanlık sistemini, heveslilerinin başına çalar!” diye devam etti. Basın açıklaması “89. Yılında Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden ve Büyük Nutkundan aldığımız güçle sesleniyoruz: Birinci vazifemiz Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!” diyerek sonlandırıldı.

Basın Açıklaması Tam Metni:

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme, saltanata ve hilafete karşı yürüttüğü Ulusal Kurtuluş Mücadelesi, Türk milletinin yüksek kararlılığı ile birleşerek başarıya ulaşmıştır. Büyük zaferin sonucunda Türk milleti hürriyete kavuşmuş ve yurttaş olmuştur. Anadolu coğrafyasında laik, demokratik cumhuriyet Talip Apaydınları, Muammer Aksoyları, Bahriye Üçokları, Uğur Mumcuları, İdil Biretleri, Aziz Sancarları yetiştirmiştir. Karşıdevrimin Amerikancı, gerici elemanlarının iktidara yerleşmesiyle birlikte cumhuriyete ve aydınlanmacı Kemalist Devrim’e yönelik saldırılar giderek artmış, 12 Mart ve 12 Eylül faşist darbeleriyle de Atatürk ilke ve devrimleri hedef haline getirilmiştir. Türkiye, 15 Temmuz’da Amerikancı- FETÖ darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığında sığınılacak tek korunaklı limanın Atatürk devrimleri olduğu yine yeniden ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz Amerikancı-FETÖ darbe girişimini püskürten Türk milleti içinde bulunduğu vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmemiştir! Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanlarda Atatürk gençliği Bursa Nutku’ndan aldığı yetkinin ve Gençliğe Hitabe’nin verdiği görevlerin bilincindedir. Türk genci, cumhuriyeti ve Kemalist Devrimi koruma kararlığını sürdürmektedir. Gericiliğin ve bölücülüğün karşısında Kubilay gibiyiz; meclisimize, gözbebeğimiz ordumuza el uzatanların karşısında Ömer Halisdemir gibiyiz!

89 yaşındaki Nutuk ve Gençliğe Hitabe, yarıda bıraktırılmış Kemalist Devrimi tamamlama mücadelemizde ebedi yol göstericilerimiz olacaktır. Şimdi memleketimizi ameliyat masasına yatırmak isteyen emperyalistlere sesleniyoruz: Kanlı postallarınız ülkemizin bir çakıl taşına değdiği anda ilk kurşunu atacak olan milyonlarca Hasan Tahsin’i karşınızda göreceksiniz!

Memleket dahilinde iktidara sahip olanlara sesleniyoruz: Atatürk’ü, cumhuriyeti, parlamenter rejimi hedef alan her türlü girişiminizin karşısında cumhuriyetin emanet edildiği Türk gençliğini bulacaksınız, genç Mustafa Kemaller göreve hazırdır! Başkanlık sistemi tartışmalarının tekrar fırına verildiğini görüyoruz. Başkanlık sistemini savunmak, gazi meclisi dolayısıyla Türk demokrasisini ve parlamenter sistemi bombalayan FETÖ’ye karşı mücadeleyi zayıflatacaktır. Başkanlık sistemi, Türk milletinin birliğine ve beraberliğine kurşun sıkmak demektir. Atatürk gençliği başkanlık sistemini, heveslilerinin başına çalar!

Gaflete ve dalalete düşenlere sesleniyoruz: Cumhuriyet coşkumuzu ve Atatürk sevgimizi engelleyemezsiniz! 29 Ekimler bizimdir, 10 Kasımlar bizimdir! Yüreği bölücü terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçleriyle atan Atatürk gençliği, milli bayram ve anmalarımızı yasaklayan kararları reddetmektedir. Türk milletine güveniyoruz! Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyoruz; Atatürk gençliği Seyit Rızaları, Şeyh Saitleri, Said Nursileri mağlup eden cumhuriyetin kurucu felsefesinin taşıyıcısıdır.

89. Yılında Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden ve Büyük Nutkundan aldığımız güçle sesleniyoruz: Birinci vazifemiz Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!

dsc_0020

 

Top