Merzifon şube 24 ocak basın açıklaması

Bundan 25 yıl önce aracına yerleştirilen c4 tipi bir bombayla hayatına son verilen Cumhuriyet sevdalısı, Atatürkçü, Araştırmacı-Gazeteci Yazar Uğur MUMCU’yu anmak amacıyla Medrese Parkında buluştuk.
Cinayetten sonra dönemin Başbakanı, İçişleri Bakanı “Bu cinayeti aydınlatmak, devletin namus borcudur” demişti. Aradan geçen onlarca yıla karşın ne Uğur MUMCU’ cinayeti, ne de adını saymakla bitiremeyeceğimiz Türkiye Cumhuriyetinin büyük değerlerinin kurban gittiği cinayetler aydınlatabildi. 
Öldürülenlerin, Atatürkçü Çağdaş kimlikleri, Türkiye Cumhuriyetine bağlılıkları, faşist, teokratik düzene karşı dimdik durmak gibi ortak özellikleri vardı. Bu nedenledir ki, fail ve düşman bellidir. Cinayetlerin faili Türkiye Cumhuriyetine, Atatürk İlke ve devrimlerine karşı emperyalist ve gerici şer odaklarıyla işbirliği yapanlardır. Bunun ilk adımlarına, 15 Temmuz kalkışmasında da tanık olduk.
Halkımız her şeyin farkındadır.. Çağrılarımızı, haykırışlarımızı yeterince ya da hiç dikkate almayanlar, sessiz çoğunluğun tokadını yemekten geri kalmayacaktır. Devrim şehitleri ölümsüzdür. Her ölüm yeniden doğuşumuz olacaktı

 

 

Bayram AYDOĞDU

ADD Merzifon Şube Başkanı

Top