Medya Patronlarına Mektup

Sayın Ferit Şahenk, Aydın Doğan, Turgay Ciner! Sizler Türkiye’nin en seçkin işadamları arasında yer almaktasınız. Elinizdeki medya kuruluşlarından toplumsal barışımızı bozacak sinyaller gelmeye başladığının farkında mısınız? 

NTV televizyonunda perşembe gecesi sunucu Oğuz Haksever, sözü, DHKP/C adlı terör örgütüne getirdikten sonra bu örgütle Aleviler arasında bağlantı kuruyor.

Aynı zihniyet CNN Türk’te de hortlamış. Murtaza Demir’in Oda TV’deki bir yazısından öğrendim ki, bu kanalda Ahmet Hakan aynı bakış açısıyla tartışma açmış. Neredeyse DHKP/C’yi Alevi örgütü ilan edecekler.

Haber Türk’te öyle bir gidiş var ki, “Atatürk’e dinsiz diyen gafiller” konuşturuluyor, batıl inançların propagandası yapılıyor. Varsa da yoksa da Araplar…

SEBEBİNİ BİLİYORUZ

Bu kanallarda önce, “Aleviler bu seçimde HDP’ye oy verecek!” biçiminde yönlendirici yayınlar yapıldı. Ve barışçı Alevi kitlesi PKK’nın destekçisi gibi gösterilmiş oldu.

Şimdi de Aleviler, DHKP/C terör örgütüyle bağlantılanmak isteniyor.

Bunun sebebini biz iyi biliyoruz: Türkiye’de nüfusun yüzde 80’i Sünni’dir. AKP ise Sünnilerin temsilcisi gibi gösterilmiş, bu algı her seçimde daha da pekiştirilmiştir.

7 Haziran öncesinde de aynı oyun devreye sokuldu. Medyanızdaki yayınlar, Alevileri terör örgütleri ile ilişkili göstererek Sünni çoğunluğun bilinç altındaki Alevi karşıtlığını tetikliyor. Bu kışkırtma, “Adliye baskını-Gezi olayları -Alevi Berkin Elvan” bağlantısı öne çıkartılarak yapılıyor. Sünni seçmenin bilinçaltına, “Aleviler bu hükümete karşı, o zaman biz sahip çıkalım!” saplantısı yerleştiriliyor.

Plan böyle kurulmuş; bu plana kurban olarak o savcı seçilmiş… Derin güçlerin kanlı oyunu ile hiç ilgisi olmayan Aleviler, televizyonlarda kötülenerek terörün üstü örtülüyor.

Nitekim, bu türlü yayınlardan sonra içimizdeki IŞİD-Boko Haram zihniyetindekiler; sosyal medyada, “Yavuz Sultan Selim’in yaptığı gibi Alevileri katletmek”ten söz etmeye başlamışlardır.

SIRA SİZE DE GELECEK

Beyefendiler!

İslam dünyasına baktığınızda görüyorsunuz ki mezhepçi siyasetin sonu iç çatışma ve parçalanmadır… Zaten IŞİD denilen katiller sürüsünün uzantısı Türkiye’nin içlerine dalmıştır. Eğitim sistemimiz IŞİD militanı imal edecek biçimde değiştirilmiştir. Siyaset bunları pışpışlamaktadır… “Yeni Türkiye” adı altındapostmodern Ortaçağ’a iteklenmekteyiz…

Beyefendiler, bu komplonun etkisi seçimle bitmeyecektir. Alevilerden sonra sıra sizlere gelecektir…

İyi biliniz ki Suriye’deki IŞİD militanlarının en az 10 katı Türkiye’de karanlıkta beklemektedir. İnsan katletmeyi din-iman bilen bu güruh, Alevi hattını geçtikten sonra duracak mı sanıyorsunuz?

Haberiniz olsun ki onlar en fazla sizlerin varlıklarınızı yağmalamaya hazırlanıyorlar…

Fetvanızı çoktan verdiler: “Türkiye, dar-ül harptir… Buradakilerin malı da kanı da helaldir!”

Kaynak: Aydınlık Gazetesi / Rıza ZELYUT

 

Top