"Laçiner'i Kınıyor ve Savcıları Göreve Çağrıyoruz"

04012016-1Bilindiği üzere Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması iddiaları çerçevesinde düzenlenen operasyonlarda Çanakkale’de de belli insanlar gözaltına alınmış ve bir bölümü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, belli isimler ise tutuklanmıştır. Bu operasyonların Çanakkale ayağında 26.12.2015 tarihinde kentimizin üniversitesinde Mart 2011- Mart 2015 tarihlerinde rektörlük görevinde bulunmuş Sedat Laçiner de gözaltına alınmış ve sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere denetimli olarak serbest bırakılmıştır. Sedat Laçiner adını, Çanakkale halkının “rektör Laçiner’i istemiyoruz” pankartlarıyla protesto yürüyüşlerinde ve Dernek başkanımız Necmi Akyalçın ile Mehmet Rıza Gezen isimli üyemize açtırdığı hukukla bağdaşmayan soruşturmalarda sıkça duyar olmuştuk. Gerek Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği başkanımız Necmi Akyalçın gerekse üyemiz Mehmet Rıza Gezen yapılan bu hukuksuzluklarla ilgili açtıkları davaları kazanarak kendisine gerekli yanıtları vermişlerdir.

Ancak Sedat Laçiner’in “www.haberdar.com” adresli internet gazetesinde, Zaman Gazetesinde ve benzeri bir takım gazetelerde yayınlanan01.01.2016tarihli yazısında ADD Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın ile üyemiz Mehmet Rıza Gezen’ihedef aldığına üzüntüyle tanıklık ettik. Sedat Laçiner’in bu yaptığı Dernek başkanımız Necmi Akyalçın ile üyemiz Mehmet Rıza Gezen’iadlarını da yazarak açıkça hedef göstermektir. Bu, suçtur. Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını görevlerini yapmaya ve gerekli yasal işlemleri başlatmaya davet ediyoruz. Sedat Laçiner’in bu yazısıyla birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şube Başkanımız Necmi Akyalçın ile üyemiz Mehmet Rıza Gezen açık hedef durumuna getirilmiştir. Buradan bildiriyoruz ki,Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şube Başkanımız Necmi Akyalçın ile üyemiz Mehmet Rıza Gezen’in şu andan itibaren başına gelebileceklerden Sedat Laçiner sorumludur.
Kitap okuduğunu, terör uzmanı olduğunu, bilim insanı olduğunu her fırsatta dile getiren Sedat Laçineri böylesi sorumsuzca ve bir bilim insanı vakarıyla bağdaşmayan, gerçekleri yansıtmayan,talihsiz  açıklamasından dolayı esefle kınıyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Adına
İkinci Başkan Mehmet Emin Şevik

Top