KUVAY-İ MİLLİYE DESTANI POLATLI’DA SAHNELENDİ

KUVAYİ MİLLİYE DESTANI POLATLI’DA SAHNELENDİ

ADD’DEN POLATLI’YA TİYATRO GÖSTERİSİ

Tek kişilik oyunda dev kadro

Yaşar Gündem’in yönettiği Kuvayi Milliye Destanı tiyatro oyunu Polatlı izleyicisiyle buluştu. Nazım Hikmet’in 1941 yılında tamamladığı metin “Kuvayi Milliye Destanı” usta oyuncu Yaşar Gündem’in muhteşem oyunu ve yorumu ile izleyenlerden tam not alırken çok sayıda tiyatro sever oyuna yoğun ilgi gösterdi.

Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri Kuvay-i Milliye Destanı 15 Kasım 2018 Perşembe günü  saat: 19.00′ da Polatlı 13 Eylül Kültür Merkezinde sahnelendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri KUVAY-İ MİLLİYE DESTANI ile Polatlılara tiyatro keyfi yaşattı.
Yaşar Gündem’in yönettiği Kuvayi Milliye Destanı tiyatro oyunu Polatlı izleyicisiyle buluştu. Nazım Hikmet’in 1941 yılında tamamladığı metin “Kuvayi Milliye Destanı” usta oyuncu Yaşar Gündem’in tek kişilik muhteşem oyunu ve yorumu ile tiyatro severlerden büyük beğeni topladı. Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri Kuvay-i Milliye Destanı isimli oyunu CHP Polatlı ilçe başkanı Selami Ovacık, Polatlı Belediyesi eski başkanı Sami Çay, Polatlı CHP ilçe yönetimi ve çok sayıda tiyatro sever izledi.

Kurtuluş savaşında ismi bilinmeyen onlarca kahraman tiyatro perdesine taşındı. Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube başkanı Hatice Hatipoğlu tiyatro oyununa ilgi göstererek destek olan tüm izleyicilere teşekkür etti. Hatipoğlu “ Polatlı Add ilçemiz sosyal yaşantısına katkı sağlamayı sürdürüyor. Yaşar Gündem’in yönetip oynadığı KUVAY-İ MİLLİYE DESTANI çok sayıda Polatlılı sanatsever tarafından izlendi. Tiyatro kültürünün artarak devam etmesi dileği ile” dedi.

Top