KURUCULARIMIZA ANLAMLI ÖDÜL

Şiddetsiz Toplum Derneği’nden Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy, Doç. Dr. Bahriye Üçok ve Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı’ ya anlamlı ödül…
Şiddetsiz Toplum Derneği 2018 “Şiddetsiz Yaşam Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Devrim ve Demokrasi şehitlerimiz Prof. Dr. Muammer Aksoy, Doç. Dr. Bahriye Üçok ve Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve bir çok değerli insanın anısına da ödül verilen törende, derneğimizi temsilen genel sekreterimiz Ersan Petekkaya katıldı.
Şiddetsiz Toplum Derneği tarafından 2017 yılında, şiddete karşı şiddetsiz yöntemlerle mücadele eden ve bu alana katkıda bulunanlara verilmeye başlanan Şiddetsiz Yaşam Ödülleri’ne, bu yıl “insan hakları”, “çevre hakları”, “hayvan hakları”, “çocuk hakları” ve “spor” olmak üzere 5 ana başlık altında 18 kişi ve kurum değer görüldü. Programın sunumunu TRT ‘ nin duayen spor spikeri Tansu Polatkan yaptı.Ödüller, Ankara Türk Hukuk Kurumu Muammer Aksoy Salonu’nda sahiplerine verildi. Törene, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Türk Hukuk Kurumu Başkanı Yaşar Çıtak, Muammer Aksoy’un eşi Ülkü Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı, ADD Genel Sekreteri Ersan Petekkaya katıldı. Törende, katledilen Prof. Dr. Muammer Aksoy, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve Doç. Dr. Bahriye Üçok’un anısına “insan hakları” alanında ödül verildi. Muammer Aksoy’un ödülünü eşi Ülkü Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı’nın ödülünü eşi Nilüfer Kışlalı ve Bahriye Üçok’un ödülünü ise aile adına Genel Sekreterimiz Ersan Petekkaya aldı.

Top