KÜÇÜK VE TÜZÜK KURULTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
KÜÇÜK GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİ

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Kurultayı Ankara’da toplanarak aşağıdaki bildiriyi kamuoyuna açıklama kararı almıştır.
Ulusal Kurtuluş Savaşı’ndaki yenilgiyi hazmedemeyen emperyalist devletler ve yerli işbirlikçilerinin saldırısı artarak devam etmektedir.
Cumhuriyetimizin ulusal iç ve dış politikasını terk eden, “Yurtta Barış, Dünyada Barış” çizgisinden; ulusal bağımsız ekonomi hedefinden; tam bağımsızlık ülküsünden uzaklaşan iktidarlar, ülkemizi her geçen gün içte ve dışta daha zor durumlara düşürmektedir.
Atatürk’le, devrimleriyle, ilkeleriyle ve topyekün çağdaş-demokratik hedeflerle savaşa girenler, her gün güçlenen ve aklın-bilimin rehberliğinde hareket eden Atatürkçü Düşünce Derneği’ni karşısında bulacak ve amaçlarını asla gerçekleştirmeyeceklerdir. Ülkemizi bölemeyecek, Cumhuriyetimizi yıkamayacak, Atatürk’ü unutturamayacaklardır.
Atatürkçü Düşünce Derneği 2019 ilkbaharında yapılacak yerel seçimleri Cumhuriyetimizin yeniden güçlenmesi için fırsata çevirme kararlılığındadır. Bu kararlılık, Atatürk’e, Kurtuluş Savaşı’na ve devrimlere saldıranları yerlerinden edebilecek gücü bünyesinde barındırmaktadır.
01-02 Aralık 2018 tarihinde yapacağımız Tüzük değişikliğiyle daha güçlü, daha genç ve daha yıldırıcı bir örgüt olacak; kurucularımızın açtığı yolda, daha büyük adımlarla, hiç yorulmadan ve gözümüzü kırpmadan yürümeye devam edeceğiz.
Gücümüzü Önderimiz Atatürk’ten, ilkelerinden, 95 yıllık Cumhuriyet’ten, kadınlarımızdan, gençlerimizden, halkımızdan ve inançlı örgütümüzden alıyoruz.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ
Top