KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN AYRIMCI ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı, Atatürk düşmanlarını ağırlama sevdası ve yandaşı kollama projesi ile geçmiş yıllara damgasını vurmuştu. Kitap Fuarı’nda: Esra Elönü, Erem Şentürk, Ahmet Şimşirgil, Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu gibi Atatürk ve Türk düşmanlığını utanmadan sıkılmadan dile getiren konuklar; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kurulan Kılavuz Gençlik vasıtasıyla ağırlanmış veya ağırlanmak için girişimde bulunulmuştu.

ADD Kocaeli Şubesi Büyükşehir’i Uyarmıştı!
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi olarak 10. Kitap Fuarında belediye imkânları ile halkın cebinden çıkan paraları kullanarak Kılavuz Gençlik projesi kapsamında gençlerimizi zehirleme düşüncelerinden vazgeçmeleri konusunda uyarıp, kentimizde bulunan sivil toplum örgütlerine adaletli ve eşit mesafede hizmet vermelerini istemiştik.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Zihniyet Aynı
ADD Kocaeli Şubesi olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 11. Fuar organizasyonunu dikkatle izlemekte ve programları adım adım incelemekteyiz. Ancak 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Sivil Toplum Örgütleri’nin yer aldığı C Salonunda yılardır yapılan yandaş kollama ve ayrımcı zihniyet kendisini tekrar ortaya çıkarmıştır. Fuar yetkililerini defalarca uyarmamıza rağmen iktidar zihniyetinin yansıması olan birçok Sivil Toplum Örgütü’nü fuar katılımcılarının rahat görecekleri vitrin noktalarında yerleştirmiştir. Atatürkçü kurumlar ise C salonunun en ücra köşelerine atılarak izole edilmeye çalışılmaktadır.

Fuar Yetkilileri İtiraf Etti
Fuar yetkilileri salonun vitrini niteliğindeki noktaları ikişerli odalar halinde yandaş kuruluşlara tahsil ederken bu tutumlarını yıllardır sürdürdüklerini ve asla değiştirmeyi düşünmediklerini Şube yetkililerimize itiraf etmiş durumdadır.

Kocaeli Fuarı’ndan Çekilme Kararı Aldık
Geçen sene düzenlenen ve daha önce de defalarca yapılan haksız salon konumlandırma krokisini dile getirmemize rağmen, adaletli ve ayrım gözetmeksizin bir konumlandırma yapılmasını ısrarla dile getirmemize rağmen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan değişse de zihniyetin aynı kaldığını gördük. Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi olarak yapılan bu ayrım haksızlık karşısında Kocaeli Kitap Fuarı’na katılmama kararı almış bulunuyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi 11. Kitap Fuarında da Kocaeli Büyükşehir Belediye’sini ve Kılavuz Gençlik organizasyonunu Atatürkçü vatanseverler ile takipte olacaktır.

​​​​​​​ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
​​​​​​​KOCAELİ ŞUBE BAŞKANI
​​​​​​​ TAYLAN BİNGÖL

Top