KARNE HEDİYESİ ve TERÖRE LANET

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi, Ödev Evi Öğrencilerine yıl sonu karne hediyesi dağıttı.

      2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının sonuna geldik. Öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Onların sevinçlerine ortak olmak için kendilerine karne hediyesi verdik. Her dönem geleneksel hala getirdiğimiz karne hediyelerine alan öğrencilerimiz gayet sevinçliydiler.

  Gençlik kollarımızın ,üyelerimizin ve dostlarımızın, gönüllü öğretmenleri ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, öğrencilerimizin başarılarını görmek ,geleceğe umutla bakmamızı sağladı.

   Bu yıl çocuklarımıza derslerine yardım etmenin yanında ,şehrimizdeki müze ziyaretleri, her hafta bir meslek tanıtımı,köy okullarına kitap yardımları,aile ve öğrencilerle piknik,10 kasımda Atatürk’ü anma gecesi gibi etkinlikler de yaptık.

  Başkanımız Dr.Arif Güvenir ,Atatürkçü Düşünce Derneği ile tanışan bu öğrencilerimiz; sormayı, sorgulamayı öğrenecekler, aklı ve bilimi kullanmayı, okumanın, bilginin önemini daha iyi kavrayacaktır. Amacımız gençlerimizin büyüyüp bir Türk aydını olduklarında, halkımızın neden geri bırakıldığını, bilim ve teknoloji alanında dünyadaki gelişmelerin niye gerisinde kalındığını sorgulayacaktır. 

  Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini ,çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak için bilimsel değerlerle ekonomik, sosyal ,siyasal alanda ilerlemenin öncüsü olacaklardır.

  Bu yıl öğrencilerimizin başarısını, Batman’da teröre kurban giden çiçeği burnunda müzik öğretmeni  Aybüke Yalçın’a armağan ediyoruz. 

   Masum insanların ölümüne neden olan Terörü lanetliyor, emperyalizmin maşası bu canilere meydan okuyoruz. Türk ulusunu yıldıramayacaksınız ! Atatürk’ün çocukları sizleri kendi karanlığınızda boğacaktır.

Dr.Arif Güvenir

ADD Uşak Şube Başkanı

Top