İSTANBUL BEŞİKTAŞ'TA YAPILAN TERÖR SALDIRISI İLE İLGİLİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

 

Türk Milletini Böldürtmeyeceğiz

Vatan Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Eğitim-İş Öğretmen Sendikası ve Türkiye Liseliler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasında teröre sert tepki gösterildi. Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen eyleme çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’yla başlayan eylem sloganlarla devam etti.  “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi, Katil ABD İşbirlikçi PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, HDP Kapatısın, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları atan kalabalık grup teröre lanet okudu. Eyleme katılan siyasi partiler ve kitle örgütleri adına açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği İlçe Sekreteri Osman Bakıcı şunları söyledi:

İstanbul Beşiktaş Maçka Parkında görev başındaki Çevik Kuvvet ekibine yapılan  bombalı saldırı sonucu 44 kişi şehit olmuş 14 ü ağır 155 kişi yaralanmıştır. Kahraman güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyoruz. Bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun. Mücadelemiz son terörist yok edilinceye kadar devam edecektir.

Ne acıdır ki terör ve terörist ithal eden ülke olmanın sonuçlarını yaşar hale geldik. Hiçbirimiz akşam eve dönüp dönmeyeceğimizi bilmeden rastlantı halinde yaşarken ve ülkemiz bölünme tehdidine karşı mücadele ederken birilerinin başkanlık hayali kurmasını gerçekçi bulmuyoruz. Tüm amacımız birlik ve beraberlik içinde, hukuk kuralları içerisinde çocuklarımızın geleceklerinin Atatürk Devrimleri doğrultusunda güvence altına alınmasıdır.

Bu menfur saldırının, Başbakan tarafından “ FETÖ Terör Örgütünün 15 Temmuz da yapmak istediği darbe girişimi komuta merkezi NATO İncirlik üssüdür” şeklindeki açıklamasının hemen ardından gelmesi düşman cephesinin nasıl bir panik ve telaş içinde olduğunun göstergesidir. Bu tespit 70 yıldır rotasına girdiğimiz Atlantik sisteminin kara yüzünü ortaya çıkaran ve hükümet başkanı seviyesinde yapılan ilk açıklama olması nedeni ile tarihi bir önem taşımaktadır. Vatan savaşımızın tarafları artık bellidir. Bir tarafta kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz, Polisimiz, Korucularımız ve bunların arkasında olan Türk Milleti, diğer tarafta ülkemizi ve bölgemizi hedef almış ABD ve AB Emperyalizmi, taşeronları PKK-PYD ve İŞİD ile ülkemizde bunlara destek olma gafleti içinde bulunan işbirlikçi sivil toplum kuruluşları ve bazı siyasi partilerdir.

Almanya’nın ve Amerika nın verdiği füzeler ile askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız şehit edilirken emperyalizmin işbirlikçileri hiç seslerini çıkarmadılar. Amerikan Senatosunun son çıkardığı bir kararla uçak ve helikopterlerimize karşı kullanılacak olan yeni füzelerin de PKK’ya verilmesi konusunda bu işbirlikçilerin sesi yine çıkmadı. Bu işbirlikçi çevreleri uyarıyoruz. Milletimize karşı savaşan şer güçlerinin mevzisini hızla terk edin. Vatan savunma mevzisinde milletimizin yanında yer alın. Böyle yapmadığınız taktirde Türk Milletine karşı vebalden kurtulamazsınız. Caydırıcılığımızı azaltan bu tutumlardan cesaret alan bölücü ve yobaz terörü, milletimizi teslim alabilecekleri duygusuna kapılarak bombalar patlatıyorlar. Bu bombalar ABD ve AB  bombalarıdır. Bu emperyalist güçler bombaları patlatırken aynı zamanda ülkemizde çocuklarımızı yakan, onlara tecavüz eden eylemleri de eş zamanlı uygulamaktadır. Tüm amaçları komşularımızla barışmayı önlemek ve Kuzey Suriye’de Kürt Koridorunun oluşmasını sağlamaktır.

Ülkeyi yönetenlerden isteğimiz, bizleri daha iyi şartlarda yaşatmak için seçildiklerini unutmadan, bir daha kimsenin canı yanmadan gerekli tüm önlemleri alarak yaşama geçirmelerini ve teröre destek veren her kim olursa olsun bunların halkımıza açıklaması, bu işbirlikçilere devlet eliyle yapılan her türlü ödeme ve sosyal yardımların kesilmesi en büyük isteğimizdir. Halkımızdan isteğimiz emperyalizmin bombalarına karşı evlerine ve işyerlerine Türk Bayrağı asarak tepki göstermeleridir.

Milletimizi teslim almak isteyenlerin bu saldırıları, çelikleşen milli direncimizin çeliğine su vermekten başka işe yaramadığını, milli birliğimizin tokadını bir kez daha yediklerinde anlayacaklardır. Milletimiz, bölücü ve yobaz terörün yok edilmesi ve bu güçlerin ağa babaları olan ABD ve AB  emperyalizmi nin ülkemizden ve bölgemizden defolup gitmesini sağlayana kadar mücadelesini sürdürecektir bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Tek kurtuluş yolu Kemalist Devrimi yeniden inşa etmektir. İşte o zaman üreten ve ürettiğine sahip olan, zenginlikleri paylaşan, komşularıyla barış içinde yaşayan refah toplumunu kurmuş oluruz.  Bir kez daha saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Türk Milletinin başı sağ olsun.

dsc_0246 dsc_0289 dsc_0287

Top