İstanbul Barosu Başkanı Sn. Ümit KOCASAKAL'ın 24 Nisan Büyük Buluşması için yolladığı mesajı

Değerli Yurttaşlarım, Yurtseverler

Mani bir hal sebebiyle fiziken aranızda olamasam da ruhen, fikren, kalben, manen aranızdayım. Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlarım.

Ulu Önder işgal döneminde “Geldikleri gibi giderler” demişti ve dediği gibi de oldu. Ancak yeni ulu Önder, açıkça söylememekle birlikte pek çok söyleminde, özellikle Gençliğe Hitabede bizlere “Geldikleri gibi gittiler, ancak dikkatli olmazsanız gittikleri gibi gelirler” de demişti. Dikkatli olamadık ve gittikleri gibi yeniden geldiler. Sinsice, farkettirmeden, içimizden biri gibi, yalanla, istismarla, milleti kandırarak geldiler…1923’te yarım kalan emellerini tamamlamaya geldiler. Aramızda ve başımızdalar, maskeli ve tehlikeliler. Devlete, millete, Türk’e, millet egemenliğine yabancı, düşman ve yalancılar. “Yeni Anayasa” girişimi ve tuzağı bunun bir parçası.

Başaramayacaklar değerli yurttaşlarım. Farkındayız, çoğunluğuz, nasulu ve vicdanlıyız, güçlü ve kararlıyız. Sadece dağınık ve örgütsüzüz ama asla yalnız ve umutsuz değiliz, olamayız. Bizi birleştirecek olan Cumhuriyet değerleri, Atatürk, Kemalizm ve altı oktur. Önce sahte Atatürkçüleri aşıp milletimizi uyandıracağız. Tek çıkış yolumuz tam bağımsızlık, Atatürk ve altı oktur. Bunları kararlılıkla savunup, hayata geçireceğiz. Bunu yapması gerekip de yapamayanları alaşağı edeceğiz, maskeli baloyu bitireceğiz. Yediği tokadın acısını halen hisseden emperyalizme bir tokat daha vurup, işbirlikçilerinden hesap soracağız. Yaptık, yine yaparız. Muhtaç olduğumuz kudret Çanakkale’de, Milli Mücadelede, eşsiz tarihimizde, birliğimizde ve damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Ne mutlu Türk’üm diyene. Varlığımız Türk Milletinin varlığına ve kurtuluşuna armağan olsun.

Ümit KOCASAKAL

Top