ISPARTA'DA ANAYASA TUZAĞI PANELİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bizleri kırmayarak bu önemli etkinliğimiz için İstanbul’dan gelen değerli Prof. Dr. Süheyl Batum, değerli Utkan Araslı, sevgili üyelerimiz, değerli Ispartalı vatandaşlarımız, geleceğimizin teminatı gençler, Atatürkçü Düşünce Derneği Isparta Şubesi olarak düzenlediğimiz Anayasa Tuzağı Panelimize hepiniz hoşgeldiniz.

Bugün bizleri yalnız bırakmayan, panelimizi  yönetecek olan, üniversitemizin temellerini sağlam atan değerli Cumhuriyet aydını hocamız, üyemiz Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı’ya, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Talimdar Üzümcü ve Yönetim Kuruluna, Cumhuriyet Halk Partisi Eğirdir İlçe Başkanı Mehmet Kaş ve Yönetim Kuruluna, Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Tüfekli’ye, Demokrat Parti İl Başkanı Selçuk Özkan’a, Eğitim-İş Şube Başkanı Levent Çakan’a ve Yönetim Kuruluna, Türk Ocakları Şube Başkanı Levent Başyiğit’e ve Yönetim Kuruluna, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Şube Başkanı Ahmet Gençtürk’e, Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı İsmail Er’e, Isparta Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Sevinç Düz’e, Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Aynur Gül Karahan Çakmakçı’ya, şehir dışında olması sebebiyle panelimize mesajlarını gönderen Isparta Milletvekili İrfan Bakır’a, Isparta Baro Başkanımız Gökmen Gökmenoğlu’na ve isimlerini sayamadığım değerli katılımcılara teşekkür ediyorum.

Öncelikle dün hepimiz için önemli bir gündü. İçinde bulunduğumuz günlerde değerini daha iyi anlamamız gereken, Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olan, övünç ve guru kaynağımız Çanakkale Zaferimiz’in 101. Yıldönümü, hepimize kutlu olsun. Yaşadığımız son on yıllar bu zaferin önemini her geçen gün ortaya koyarken, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce silah arkadaşı düşmana, yedi düvele diz çöktürüp, topraklarımızı, onurumuzu, namusumuzu korumuş, bağımsızlığımızı bize kazandırmış ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, bizleri birey haline getirmiş, hepimizi Türk Milleti adıyla kenetlemiştir.

Bugünlerde ne acıdır ki Cumhuriyet’in nimetlerinden faydalanıp, Cumhuriyet’in getirdiği özgürlük sayesinde küsrülerde konuşabilenlerin Cumhuriyet’e reklam arası, 90 yıllık enkaz diyecek kadar ihanet içinde oldukları günlerden geçiyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin laik, demokratik yapısını ve Cumhuriyet’i yıllardır yıkmaya çalışanlar, bunun için asker ve maşa olmuş olanlar, Cumhuriyet’e bir taş koymak bir yana duvarlarını balyozlarla tahrip etmeye çalışanların, ben gidersem devlet yıkılır diyecek kadar şuurunu kaybettiği günlerden geçiyoruz.

Ne istediler de vermedik diyerek devletin bütün organlarına yerleşen tarikat, cemaat yapılanmalarının ortaklarının, bugün o yapılanmalara açtığı savaşla, valilere verilen emir ile terör örgütü pkk’ya operasyon yaptırmayıp, bombalar yığılıp, hendekler kazılırken görmezden gelip aylardır yitip giden canlarımızın sorumlularının yönetiminde, şehitlerimize kelle, terörist elebaşına sayın diyenlerin, başkentimizin göbeğinde dahi can güvenliğimizi koruyamanların yönettiği ve pişkince makamlarında oturmaya devam ettiği günlerden geçiyoruz.

Vatandaşlarımız kalabalık yerlere gitmekten çekinir halde, korku, sinme, susma, çekinme, geri durma hepimizin hayat felsefesi olmaya başlamış halde yaşamaya çalışıyoruz.

Son yıllarda legal hale getirilen sözde İslam ehli kimi vakıf, dernek ve cemaatlerin taciz, tecavüz ve akıl almaz yolsuzluklarla anılır olduğu günlerde, ülkemizin laik yapısının ne denli önemli olduğunu her geçen gün tekrar tekrar görür durumdayız.

Ne yazık ki vatana, millete ihanet etmekte yarışılır olmuş, Cumhuriyet’e ve kurucumuz kurtarıcımız Atatürk’e saldırmanın terfi ve ödül aldırdığı nankör, gaflet, dalalet ve ihanet dolu günlerden geçiyoruz.

Bu kadar sıkıntılı, kara günlerde ülkemizin hiçbir sorunu yokmuş gibi siyasal iktidarın tek derdi Başkanlık olmuş ve üzerine and içerek mevcut haliyle yıllardır ülkeyi yönettikleri anayasanın değiştirilmesi olmuştur. Anayasanın değiştirilme, Türklüğün, Cumhuriyetin bitirilme çabasına karşı; Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ülke çapında bu tuzağa karşı başlattığımız hamlenin önemli adımını Isparta’dan bugün sizlerle birlikte atacağız. İçinde Türk Milletinin bulunmayacağı, laik demokratik Cumhuriyet rejiminin ortadan kaldırılacağı, ülkemizi böleceği ve bilinmez bir dikta yönetimi getireceği anlaşılan bu anayasa tuzağına kanmayacağımızı belirtiyoruz.

Yüce Türk Milleti, emperyalizmin ve Milliyetçiliği ayakları altına almış siyasal iktidarın dayattığı anayasaya geçit vermeyecektir. Buna inancımız tamdır.

Bu cehennem de bu cennet te bizim. Umutsuz değiliz, birlikte çalışıp, mücadele ederek ülkemizi bu karanlıklardan el birliğiyle kurtaracağız, katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

1 2 6 12 Panel son a3 Panel son davetiye

Top