: İLGİLİSİ İÇİN BİR REHBER : 21. YÜZYIL İÇİN PLANLAMA WEB SİTESİ

http://21inciyuzyilicinplanlama.org/

Merhaba

2011 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizi bir araya toparlamış bulunuyoruz.

Böylece ortaya çıkan ciddi ve kapsamlı arşivin deneme sürümünü, meraklıların ilgi ve bilgilerine takdim ediyoruz.

Prof. Dr. Bilsay Kuruç’un önderliğinde, Ankara Üniversitesi çatısı altında, 2011 Mayıs ayından başlayarak “21. Yüzyıl İçin Planlama” Kurultayları ve (2015 Nisanından itibaren) Seminerleri ile geliştirilen bir çalışma düzeni kurduk.

Çalışmalarımız, esas olarak Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Dekanlığı ile Mülkiyeliler Birliği’nin akademik ve maddi destekleriyle yürütülüyor. Kurumlar arası dayanışmanın sağlam bir örneği olarak zaman zaman TMMOB’nin destek ve katkıları da faaliyetlerimizi sürdürmemizde yardımcı olmuştur.

Çabalarımıza katkı verenler içinde bir de Fakültemiz öğrencilerinden oluşan Mülkiye Gençlik Kulübü’nden de bahsetmeliyiz. Öğrenci arkadaşlarımız, gençliklerinin heyecan ve enerjilerini ve teknik birikimlerini seferber etmişlerdir. Kendilerine şükran borçluyuz. Daha önemli bir nokta şudur: 21. Yüzyıl İçin Planlama çalışmaları genç kuşaklar için düşünülmüştür. Mülkiye Gençlik Kulübü bu bakımdan ciddi bir düşünce seferberliğinin de öncülüğünü yapmaktadır.

Çalıştay ve seminerlerimizin afiş ve duyuru metinlerini yaratıcı bir estetikle buluşturan Mülkiyeli grafik sanatçısı İbrahim K. Dinç’in emeklerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Web sayfamızın sol tarafında 2016 – 2011 yıllarına ait butonları göreceksiniz.  Her yıl tıklandığında o yıl için çıkarılan davet yazısı, program metni, afiş, toplantıda yapılan sunumlar, toplantılara ait fotoğraflar ve oturum videolarına ve yayınlandı ise kitaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Web sayfamız ile ilgili eleştiri ve önerilerinizi, gelecek dönemlerde ele alınmasının yararlı olacağını düşündüğünüz konu, alan ve çalışma düzenleri hakkında görüşlerinizi http://21inciyuzyilicinplanlama.org/iletisim/ linkini kullanarak iletebilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla…

Prof. Dr. Bilsay Kuruç, Dr. Serdar Şahinkaya, Yrd. Doç. Dr. Ozan Zengin, Aykut Göker, Dr. Yavuz Ege, Prof. Dr. Cemal Taluğ, Hakan Özyıldız, Dr. Oktay Küçükkiremitçi, N. İlter Ertuğrul, Etkin Güneş, Oğuz Türkyılmaz, Necdet Pamir,

Top