İBRAHİM DAŞ: YERÜSTÜNDE ZEYTİN YERALTINDA ALTIN!

Son yıllarda TBMM’ye zeytin arazileri ile ilgili 6 kez yasa değişikliği teklifi geldiğini 6 kez de oybirliği ile reddedildiği halde ısrarla yasa tasarısının gelmesinin nedenini; zeytinin merkezi olan Balıkesir’den CHP milletvekili Namık HAVUTÇA “bu işin arkasında uluslararası altın ve maden lobileri var” diyor!

Yani emperyalizm istiyor siz de ısrarla önümüze getiriyorsunuz diyor… Zeytin üretiminde dünyada ve avrupada önemli bir yere sahip olan Türkiye’nin “yerüstü altınımız, şifa kaynağımız” zeytinimizin bitmesi isteniyor. Türk çiftçisi bu yasa ile zeytinsizliğe mahkûm ediliyor… Diğer yandan emperyalizmin; yeraltı kaynaklarımızı da istediğini en iyi anlatan, günümüze ışık tutan ve bugünkü zeytin yasa tasarısını kapsayan bölgede başta alman altın şirketleri olmak üzere emperyalizmin oyunlarını deşifre eden ve bu uğurda şehit edilen Necib HABLEMİTOĞLU’nun verdiği bilgiler tekrar gözden geçirilmelidir.

TBMM’deki milletvekilleri başta olmak üzere tüm kurumlarımıza, zeytin üreticimize, tüketicimize, bu konunun uzmanı olanlara özellikle de tasarının emperyalizmle bağını açıkça ortaya koyanlara destek vermek her Türk yurttaşının yurttaşlık görevidir diyoruz … Artık Atatürk Cumhuriyeti’ni ve kazanımlarını her satıhta korumak tarihsel görevimizdir. Gün birlik içinde uyanık kalma, tek yürek olma günüdür… Yoksa dün gece Şırnak’ta şehit düşen Mehmetçiklerimize ve tek bir ağacımız için gözünü bile kırpmadan göğsünü siper eden gençlerimize borcumuzu ödeyemeyiz…

01 Haziran 2017

İbrahim DAŞ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

Top