İşte Yanlış Suriye Politikasının Sonucu: Suruç'ta Patlama; 28 Kişi Öldü

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bombalı saldırı… Saldırıda en az 28 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 11 Nisan Caddesi’ndeki Suruç Belediyesi’ne ait Amara Kültür Merkezi’nin bahçesinde saat 12:00 sıralarında bir patlama meydana geldi. Olayın gerçekleştiği andan itibaren bölgeye çok sayıda sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda da yaralı olduğu bildirildi.

KOBANİ’YLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILIRKEN!

Saldırının, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun Kobani ile ilgili düzenlenen bir eylemde yaptığı basın açıklaması yaptığı sırada gerçekleştiği öğrenildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Suruç’taki bombalı saldırının ardından İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi;

“İlk belirlemelere göre saldırıda 28 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Can kaybının artmasından endişe edilmektedir. Bölgedeki hastanelerde 100′e yakın yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz.”  

100′E YAKIN YARALI

Yine İçişleri Bakanlığı açıklamalarına göre, saldırıda 100′e yakın kişi yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

“KOBANİ’YE NASIL GEÇEBİLİRİZİ TARTIŞIYORDUK”

Cnn Türk canlı yayınına katılan görgü tanıklarından Garip Çelik “Basın açıklaması için gitmiştim. Gençler basın açıklaması yapacaktı. Hangi koşullarla Kobani’ye geçeceklerini anlatıyorlardı. Tam fotoğraf çekmeye çalışıyordumki çok şiddetli bir patlama oldu. Cesetler her yere yayıldı. Cesetlerin altında kaldık o derece şiddetliydi. Tam basın açıklaması yapılırken oldu. Patlama diyoruz ama patlamanın şekli belli değil, canlı bomba da olabilir. Bu daha önce tasarlanmış. İntihar saldırısı olabilir, çözemedik.” dedi.

CANLI BOMBA İDDİASI!

Saldırıyı gerçekleştiren şahsın kimliğine ilişkin ise çelişkili iddialar geliyor. En çok konuşulan iddia ise saldırganın 18 yaşında IŞİD sempatizanı bir genç kız olduğu yönünde.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

 

Top