Eğitim-İş’ten Genel Merkezimize ziyaret

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan YILDIRIM başta olmak üzere; Eğitim-İş Genel Sekreteri Ebru SUNGAR, Genel Mali Sekreter Hüseyin KARA, Basın Yayın Sekreteri Yakup Tekin EFE ve Hukuk Sekreteri Maksut BALMUK Genel Merkezimize bir ziyarette bulundular. Genel Başkanımız Hüseyin Emre ALTINIŞIK, Genel Sekreterimiz Ersan PETEKKAYA, Genel Sekreter Yardımcımız Sevil Nazan KESKİN ve Genel Sayman Yardımcımız Şadiye YEŞİLYURT konuklarımızı karşılayarak görüş alışverişinde bulundular.

Eğitim – İş Genel Başkanı Orhan YILDIRIM ADD Genel Merkezi’ndeki yeni yapılanmayla ilgili desteklerini sunarken başarı dileklerinde bulundular.

Ayrıca yapılan görüşmede; önümüzde ki süreçte yapılacak olan 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili laik Türkiye Cumhuriyeti’nden yana tavır gösteren belediye başkan adaylarına destek verilmesi konusunda hem fikir olundu. Yine Atatürkçü ve Cumhuriyetin temel ilkelerinden yana olan demokratik kitle örgütlerinin güçlerini birleştirerek ortaklaşa yapılacak program ve etkinliklerle kamuoyu önünde görülmelerinin son derece ses getireceği düşüncesinde hem fikir olundu.

Bunun ilkini Tehvid- i Tedrisat Kanunun 95. Yılı münasebeti ile 3 Mart 2019 Pazar günü saat 11.00’de Ulus 1. Meclis önünde toplanarak yapılacak bir basın açıklamasından sonra Anıtkabir’e yürünecektir.

Top