Dünyadaki tüm Atatürkçüler için bir sinerji ve güç yarattı

Atatürkçü Düşünce Dünya Plat­formu ( ADDP) Başkan Yardım­cıları Jale Özer ve Mevlit Deniz, Ankara’da bulununan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında Özer ve Deniz, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan ve ADDP Başkanı Dr. Hakan Akbulut ile bir araya geldiler.

Görüşmeler sonrasında Genel Başkan Çölaşan 2018’de Genel Merkezin yapacağı özelliklere se­çimlere ve stratejik çalışmalara ADDP’nin dahil edilmesinin öne­mini vurguladı. ADD Genel Başkan Yardımcısı Gürkan da, ADDP’nin yurtdışında ADD ile ortak çalışma­sının dünyadaki tüm Atatürkçüler için bir sinerji ve güç yarattığını dile getirdi. Görüşmeler konusunda bir açıklama yapan ADDP Başkanı Dr. Hakan Akbulut, yurtiçi ve yurtdışın­daki Atatürkçüleri kucaklaştırmak ve tüm dünyadaki Atatürkçüler’in dayanışmasını güçlendirmek için kurulan ADDP’nin çalışma ve faa­liyetlerini, ADD Genel Merkezi ko­ordine ettiğini ifade ederek , ADDP Başkan yardımcıları Sayın Özer ve Sayın Deniz’in Ankara’ya yaptık­ları ziyaretten duydukları mem­nuniyeti dile getirdi.

Dr. Akbulut ADDP’nin 2018’de çalışma ve fa­aliyetlerine devam edeceğini ve 2018 yılına girdiğimiz bu günlerde ABD’den bir Atatürkçü derneğin ADDP’na katılma kararı aldıklarını memnuniyetle öğrenmiş bulunduk­larını ayrıca ifade etti.

Haberin Bağlantısı

Top