Didim Şubesi: Ata’ya Saygı Nöbeti

BIRAKTIĞIN ESERİN BEKÇİLERİYİZ

Bizlere tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden Yüce Atatürk, Ulusumuzun varlığıyla özdeşleştirdiği, yüreğinde erişilmez kıldığı ölümsüz ebedi Başkomutanımız ve Önderimizdir.

“O, Türk ulusal bilincinin aydınlanma devriminin ve çağdaşlaşma savaşının temel anlayışıdır.

10 Kasım 1938’de, Atatürk’ü yitirişimizden bir süre sonra;  Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ulusu, O’nun aydınlık, çağdaş, tam bağımsızlıkçı ve onurlu çizgisinden bazı mihraklarca yavaş yavaş sinsice çıkarılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizin kapıları, emperyalizme, sınırsızca açılmış, yerli işbirlikçilerle birlikte azgınca tırmandırılan sömürü ve talanın doğal sonucu olarak; her alanda yolsuzluk, yoksulluk, haksızlık ve adaletsizlik yaygınlaştırılmıştır. Bu yaşanmış ve yaşanmakta olan tarihsel gerçeğe karşın; bölücüsünden, din sömürücüsüne, ikinci cumhuriyetçisinden, sözde liberal aydınına kadar uzanan işbirlikçi cephe, Atatürk’ü Türk ulusunun beyninden ve gönlünden uzaklaştırmaya çabalamış ve çabalamaktadır.

Bu boş çabaların sahipleri şunu çok iyi bilmelidir ki; yakın gelecekte Kemalizm yeniden devlet ve toplum yaşamında egemen kılınacak Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ulusu dünya ufkundan bir güneş gibi doğarken onlar tarihin çöp sepetindeki yerlerini alacaklardır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Bu değişmez inanç ve mücadele kararlılığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türker BACAKSIZ
ADD Didim Şube Başkanı

Top