DEVRİM ŞEHİDİMİZ PROF. DR. BAHRİYE ÜÇOK’U ANDIK

Cumhuriyet düşmanlarınca alçakça düzenlenen saldırı sonucu aramızdan ayrılan devrim şehidimiz Prof. Dr. Bahriye Üçok adını taşıyan caddede bulunan anıtı önünde anıldı. Anma törenine ADD Genel Başkan Yardımcısı Uluç GÜRKAN, ADD Genel Sekreteri Öner TANIK, derneğimizin yöneticileri ve gençlik kolları ile Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Şen YAZGAN ve CKD üyeleri de katıldı.

ADD Genel Sekreteri Öner TANIK yaptığı konuşmada aydınları unutmayacaklarını vurguladı, “Mücadelemiz devam edecek” dedi.

ADD Çayyolu Gençlik Kolları Başkanı Nurhan AYIKOL, yaptığı konuşmada Türk milleti ve Atatürk gençliği Bursa Nutkundan, Gençliğe Hitabeden aldığı görev ve Nutuk’tan çıkardığı dersler ile Kemalist Devrim’in rotası olan laikliği savunma ve koruma kararlılığını ne pahasına olursa olsun sürdürecektir. Ve onlar, iyi bilmeliler ki, tarihsel – toplumsal belleğimizin bir kenarında silinmeyecek biçimde yazılıdırlar. Emperyalizmin ve tetikçilerinin, gerici ve bölücü odakların karşısında tam bağımsız demokratik Türkiye mücadelemize devam ediyoruz. Bu mücadelede Bahriye Üçok gibi kararlı ve cesur olanlara ne mutlu! Ne mutlu Türkiye laiktir laik kalacak diyebilenlere, dedi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Şen Yazgan da Üçok’un devrettiği bayrağı bırakmayacaklarını söyledi.

Açıklamaların ardından Bahriye Üçok’un heykeline karanfiller bırakıldı.

dsc_0309 dsc_0290

Top