Değerli Bilimadamı Oktay Sinanoğlu'nu Toprağa Verdik

Tedavi gördüğü ABD’de vefat eden Tirkiye’nin Einstein’ı olarak bilinen Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu Üsküdar Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz günlerde ABD’de vefat eden Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu için önce Caddebostan Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Ardından Sinanoğlu’nun, Üsküdar Şakirin Camii’nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine; MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sinanoğlu’nun ailesinin yanı sıra dostları ve sevenleri katıldı. Namazın ardından omuzlarda taşınan Sinanoğlu’nun naaşı, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Oktay Sinanoğlu’ndan çok şey öğrendiklerini belirten MHP’li Celal Adan, “Hocamız Türkçe sevdalısı, Türk sevdalısı bir bilimadamıydı. Milletimizin başı sağolsun. Ondan çok şey öğrendik. Çocuklarımız çok şey öğrenecekler. Allah rahmet eylesin.” dedi.

Yeterince Anlaşılmadı

Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp ise, “Çok üzgünüz. Sinan hocamla dosttuk. Akademik dünyada dosttuk. İkimizde aşağı yukarı benzer çizgileri paylaştık. Yeterince anlaşılmadığını düşünüyorum.

Erken kaybı Türkiye için büyü bir kayıp olmuştur. Hepimizin başı sağolsun.” İfadelerini kullandı. Sinanoğlu’nun eşi Dilek Sinanoğlu da, “Son anına kadar bilimle uğraştı, çok çalıştı. Sürekli bilimsel çalışmalarını devam etti. İyiydi kendine dikkat ediyordu ama bazı şeyler böyle oldu. Ömrü bu kadarmış. Hakka kavuştu.” şeklinde konuştu.

Top