ÇARESİZ DEĞİLİZ!

Büyük Atatürk’ün eşsiz önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı ve sonrasındaki kuruluş süreci milletimizi, dünya tarihinde saygın bir konuma yüceltmiştir.

Kurtuluş Savaşı, emperyalist güçlerin piyonlarına karşı meydanlarda verilmiştir. Savaşın her aşamasında Tek Başkomutanımız Atatürk vardır. Bu nedenle Mareşal ve bu nedenle Gazi’dir. Gerçek anlamda kahraman bir asker ve kahraman bir komutan olduğu için bu unvanlar Büyük Atatürk’e sunulmuştur. Bu durumu unutanlara hatırlatmak isteriz ki gazilikte mareşallikte er meydanlarında kazanılır.

Kurtarıcımız ve Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de TBMM’ce gazilik unvanı bu koşullarda verilmiştir. Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek vatan ve millet savunmasında mücadele etmiş gazilerimizin gününü içtenlikle kutluyoruz. İnanıyoruz ki gazilerimiz en Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla ödün vermemişlerdir ve vermeyeceklerdir.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizi millet yapan ortak değerlerimizdir. Şehitlerimizin de gazilerimizin de acılarını en derinden hisseden annelerimizi hatırdan çıkarmamak vatani, insani ve vicdani bir görevdir. Evlat acısı bir annenin yaşayabileceği en büyük yıkımdır. Bu nedenle şehitlerimizin ve gazilerimizin annelerini de saygıyla selamlıyoruz. “Ananı da al git” söylemiyle tavır sergileyenlerin ana yüreğini hissetmesini beklemiyoruz.

Hemen belirtmeliyiz ki terör örgütlerince evlatları alı konulan ya da kaçırılan Diyarbakır annelerinin yaşadıklarını da çok iyi anlamaktayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir demokrasi ve hukuk devleti olduğu iddia edildiğine göre, bu durumdan birinci derecede ülkeyi yönetenler sorumludur. Yani, terör örgütünce kaçırılan veya alı konulan her bir evladın sorumluluğu öncelikle ülkeyi yönetenlere aittir. Kimse sorumluluğundan kaçamaz, kaçmamalıdır. Terörle mücadele top yekûn bir olgudur. Silahlı kuvvetlerimizin kahramanca sürdürdüğü operasyonlar siyasi iktidarın değil ordumuzun başarısıdır.

Tüm uzantılarıyla bölücü ve gerici terör örgütlerinin etkisiz hale getirilmesi, siyasi yapılarının hukuk önünde hesap vermesi, millet ve milli devlet olarak yaşayabilmemizin önemli bir şartıdır. Çaresiz değiliz. Çare, şanlı milli mücadelemizden doğan Atatürkçü Düşünce’dir.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle başta Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Vatanımız ve milletimiz için canlarını veren Mehmetçiğimizi, Emniyet Mensuplarımızı; Devrim ve Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Top