Birleşik Kamu İş genel Başkanı Serbest Kürsüde

DSC_0213

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen serbest kürsü organizasyonuna Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz ve Eğitim-İş sendikamız katıldı.

“Biz Varız. Ya Siz?” sloganıyla ADD öncülüğünde birçok ünlü isimi bir araya getiren büyük bulaşmaya Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, MYK üyesi Mehmet Altıntop, Dilek Yurdugül,  CHP İstanbul Milletvekili adayı Dursun Çiçek,  CHP İzmir Milletvekili adayı Mustafa Balbay,  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Fayzioğlu, Gazetesi Bekir Çoşkun, Ses Sanatçısı Faruk Demir, Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve çok sayıda davetli katıldı.

ATO Congeresium Salonunda gerçekleşen serbest kürsüde söz alan Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, “Taraf olmayanların bertaraf, yandaş olmayanların yaşama hakkı ve nefes alma hakkının tanınmadığı bir ülkede Atatürkçü düşünce adına, inandığı değerler adına boyun eğmemiş teslim olmamış Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yöneticilerine Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak teşekkür ediyorum” dedi.

“YEŞİL SENDİKACILIK GELMİŞTİR”

Türkiye’deki çalışma, sendikal yaşam ve emek sorunlarını hatırlatan Kütük, “13 Mayıs’ta Soma’da, birkaç gün öncede TOFAŞ işçilerinin yanındaydık.  Bu ülkenin sendikacılarının ve bu ülkenin sendikal anlayışının emekçilerden uzaklaştığını ve bu durumdan kendi adıma utanç duydum.  Bu ülkede geçmişte sarı sendikacılık vardı artık sarı sendikacılıkta gitmiştir, yeşil sendikacılık gelmiştir” şeklinde konuştu.

Emek örgütü olmanın sorumluluğu ile ırksal, etnik, dinsel temelde siyaseti ret ettiğini belirten Kütük, sözlerini şöyle sonlandırdı;

“Emek örgütü olma sorumluluğumuzun ve yurttaş olma duyarlılığımızın gereği olarak emekten, demokrasiden, özgürlükten, eşitlikten, tam bağımsızlıktan, barıştan yana siyasal partilerin bu seçimden iktidar olabilmeleri için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu bizim emperyalist işgale karşı verilen bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini kazanarak kurmuş olduğu modern ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti devletini bize emanet eden büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e, arkadaşlarına, bizden sonrada bu ülkede yaşayacak ve bu ülkeyi yaşatacak çocuklarımıza karşı hem görevimizidir hem de borcumuzdur” ifadelerini kullandı.

Kaynak http://www.birlesikkamuis.org.tr/

http://www.birlesikkamuis.org.tr/haber-364-birlesik-kamu-is-genel-baskani-hasan-kutuk-serbest-kursude-konustu.html

Top