Birleşik Kamu-İş – 19 Mayıs Ruhunu Mücadelemizde Yaşatıyoruz

AKP İktidarı, ulusal bayramlarımızı ve 19 Mayıs kutlamalarını, iktidar olduğu 2002 yılından bu yana kerte kerte daraltarak, Birinci Kurtuluş Savaşı’mızı ve Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmak ve değersizleştirmek, ulusal-manevi bilincimizi yok etmek istemektedir.

Çünkü 19 Mayıs, emperyalistlerin 1. Emperyalist Paylaşım Savaşında ülkemizi dört bir yandan kuşatıp işgal etmeleri sonucunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a gittiği, oradan da Anadolu’ya geçtiği, Kuva-yi Milliye’yi ve dağıtılan orduyu toparlayıp kurtuluş savaşımızın ilk kıvılcımını ateşlediği gündür.

19 Mayıs, emperyalizme karşı bağımsızlık, saltanat ve hilafete karşı demokrasi savaşının adıdır. 19 Mayıs 1919 bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran, Türk Milletinin ulus olmaya yönelik olarak yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk ulusunun ve Atatürk’ün doğum günüdür.

Topraklarımız üzerine çöreklenen emperyalistlere karşı eşsiz bir direnişin başladığı gün olan 19 Mayıs, bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en anlamlı sembollerindendir.

İşte bu yüzdendir AKP İktidarının, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanmasına sınırlama getirmesi ve giderek unutturmayı hedefleyerek laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, Atatürk’ü ve bağımsızlığımızı yok etmek istemektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuz inandığı, geleceğimizin teminatı ve Cumhuriyetimizi bekçisi olan gençlerimize duyduğu saygı ve minnetin bir ifadesi olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını bu yılda tartışmaların ve kısıtlamaların gölgesinde kutlayacağız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu; milletimizin göz bebeği olan gençlerimizin her zamankinden fazla sorumluluklarının bilincinde olacağına ulusal bayramlarımıza, ulusal değerlerimize ve Ulu Önder Atatürk’ün emanetlerine tüm benlikleriyle sahip çıkacaklarına yürekten inanmaktayız.  Emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin tüm çabalarına inat, antiemperyalist kurtuluş savaşımızın ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs’a sahip çıkmak ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak için mücadelemiz devam edecektir. Bu yıl da 19 Mayıs’ta tüm yerellerde gençliğimiz ve halkımız ile birlikte alanlarda olacağız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyoruz.

 

Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler!

 

BİRLEŞİK KAMU İŞ

                                                                                   MERKEZ YÖNETİM KURULU

Kaynak Birleşik Kamu-İş (http://www.birlesikkamuis.org.tr/)

Top