Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Uğur Mumcu’yu anma töreni

Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Ölümünün 25. Yılında Uğur Mumcu’yu anma töreni düzenledi.

Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu’yu anma töreninin açılış konuşmasını Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Gülcen yaptı.

Biga ADD Başkanı Osman Öztürk yaptığı konuşmada; “Bu gün burada, araştırmacı yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin nezdinde, bütün devrim şehitlerimizi ve tarihte çeşitli isimlerle yapılan gerici saldırıları unutmadan, her zaman Atatürk ve Devrimlerinin  savunucusu olduğumuzu haykırmak için bir araya geldik.

Işığın gün yüzüne çıkaracağı karanlık işlerden , kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler, tarih boyunca aydınlardan ve aydınlatanlardan korkmuşlardır.

Uğur Mumcu’nun ilk defa tutuklanış operasyonunun, o zaman ki adı olan Balyozun, seneler sonra hepimizin tanıdığı bir operasyon olarak tekrar Atatürkçü zihniyete uygulanması bile sadece isim ve kahramanların değişip aydınlık zihniyete karşı anlayış ve saldırıların hiç değişmediğinin kanıtıdır.

Zaman içerisinde Muammer Aksoy’ları, Abdi İpekçi’leri, Uğur Mumcu’ları, yakın zamanda Balyozlarla, Ergenekonlarla, Türkan Saylan’larımızı ve daha adını sayamayacağımız nice aydınlık çiçeğimizi koparan alçaklar şunu unutmayınız;

“Çiçekleri Koparabilirsiniz,

Ama Baharın Gelişini Engelleyemezsiniz!”

“Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye..!” dedi.

Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan Uğur Mumcu belgeselinin izlenmesinin ardından program sona erdi.

Top