Balıkersir Şubesi “Kız Öğrenci Evi”

“BİR KÜREK HARÇ VE BİR TUĞLA DA, SİZDEN OLSUN”                                                                                                      

“KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ”

Dostlar merhaba;

Şubemizin, 2005 yılında, zor koşullar içerisinde, temelini atarak başladığı ve  2007 yılında, 5(beş) katlı olarak, iki yılda tamamladığı, açılışını önceki  Sayın Genel Başkanımız Şener ERUYGUR’un yaptığı, ” Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi KÜLTÜR VE HİZMET BİNASI”yla, bir mucizeyi gerçekleştirdik. Bugün de, “KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ” projesiyle, bir mucizeyi daha gerçekleştiriyoruz.

İlimizde büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz,geleceğimizin güvencesi olan, çağdaş demokrat ve Atatürkçü gençlerin  yetişmesine katkı sağlamak amacı ile “KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ” inşa ediyoruz. 

İnşaatımız 5(beş) katlı olup, 3’ncü kat betonu atılmış, 4’ncü kat demir kolon bağlantılarının yapılması aşamasına gelinmiştir. 

Bittiğinde 12 daireden oluşacak ve 48 Kız öğrencimize barınma olanağı sağlayacaktır.

İnşaatımız, maddi olanaklarımızın çok kısıtlı olması nedeniyle, bir müteahhide verilememiştir. Kendi imkanlarımızla yapmaya devam ediyoruz.

İnşaatımız temelinin atıldığı, 18 Şubat 2016 tarihinden itibaren, Şube Yönetim Kurulumuzca oluşturulan ” İNŞAAT KOMİSYONU” ve bize yardımcı olan “YAPI DENETİM ŞİRKETİNİN” kontrolünde sürdürülmektedir.

Bu güne kadar yaptığımız 250.000 TL. (İkiyüzellibin) civarındaki harcamalar, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı rayiçlerinin altındadır. 

Katkılarından dolayı Sayın Genel Başkanımız Tansel Çölaşan başta olmak üzere, Genel Yönetim Kurulu üyelerimize, Derneğimizin Batıkent, Konak, Güre, Ayvalık Şubelerinin Yönetim Kurulları ile üyelerine,hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen şubemiz üyelerine, , BİKEV’li (Bigadiç Kültür ve Eğitim Vakfı) ve  Balıkesir’deki gönül dostlarımıza şubemiz adına teşekkür ediyor, yeni yıllarını kutluyor, saygılar sunuyoruz.

İlhan ÖNER

Atatürkçü Düşünce Derneği

Balıkesir Şubesi Başkanı

 

 

“Bir Kürek Harç ve Bir Tuğla da,  Siz’den Olsun”

                                    

Bağışlarınız için hesap No:

TC. ZİRAAT BANKASI :

İBAN : TR04 0001 0000 4539 0090 6450 61

 

Top