Atatürk’e saldırı basın açıklaması

Basınımızın değerli emekçileri, değerli üyelerimiz, değerli konuklarımız gündem ile ilgili toplantımıza hepiniz hoşgeldiniz.

Gün geçmiyor ki laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne, kurucu düzene, kurucu iradeye, kurucumuz ve kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’e saldırılar olmasın!

Kimi Yüce Atatürk’e ve silah arkadaşı İnönü’ye ayyaş diyecek kadar hadsiz oluyor, kimi dinsiz diyecek kadar cüretsiz ve cahil oluyor!

Bakıyoruz Cumhuriyet’e, kazanımlarına ve Atatürk’e saldıran meczupların ortak yönleri kara cahil, yobaz, İslam’ı da tarihi de bilmez oluşları ve elbette nankör oluşları.

Atatürk’ün şahsına yapılan saldırılar yetmezmiş gibi muhterem annesine, en son da manevi kızına kadar ahlaksızca dil uzatıldığına, iftiralar atıldığına şahit oluyoruz. Bu saldırıları da ne acıdır ki YENİ TÜRKİYE dedikleri günümüzün sözde tarihçileri yapıyor. En son yine Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e dahi ağızlarının sularını akıtıyorlar.

Milli birlikteliğimizin, kültürel mirasımızın, tarih bilincimizin, din bilgimizin tamamen yozlaştığı karanlık günlerden geçtiğimiz bu hareketlerden de açıkça ortaya çıkıyor.

Siyasiler peygamberimize eşdeğer tutuluyor, hatta haşa Allah yerine konuluyor, Kur’an ayetleriyle dalga geçen hükümet yetkilileri çıkıyor, kurucumuza, şahsına, annesine, kızına ahlaksızca saldırılıyor. İktidar sahipleri bu saldırılara cevap dahi vermiyor! Oturdukları koltukların sebebi olan değerlere küfredilmesine açıkça göz yumuluyor!

Atatürk’e ve Cumhuriyet’e saldıran nankörler en basit ifadeyle bugün kiliselerde çan sesi değil de camilerimizde ezan sesi duyulmasını neye bağlamaktadır?

Atatürk’ün heykeline tahrayla saldıran ve valilikçe akli dengesinin yerinde olmadığı açıklanan sarıklı ve şalvarlı yobaz bu gücü kimden almaktadır?

Kanunlarımıza göre Atatürk’ü koruma kanunu var, Cumhurbaşkanına hakarete hapis cezası var. Cumhurbaşkanına hakaret eden kişilerin doğal olarak  gözünün yaşına bakılmazken Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ilk Cumhurbaşkanı Atatürk’e saldıranlar nasıl ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor, tutuksuz yargılanıyor?

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatrük’e saldırmanın, ailesine varana kadar hakaret etmenin küfretmenin başıboşluğu nereden kaynaklanıyor?

Dünyada başka bir lider yoktur ki vefatının ardından 79 yıl geçmesine rağmen her yıl milyonlarca insan tarafından kabri ziyaret edilsin.  Dünyada başka bir lider yoktur ki vefatının ardından 79 yıl geçmesine rağmen O’nun kurtardığı milletinin bir ferdi olduğunu iddia eden kimi kansızlar tarafından hala öldürülmeye çalışılsın!

Ne acıdır ki savaştığı düşmanlarının, dize getirdiği devletlerin saygıyla andığı, ülkelerinde heykellerinin dikildiği, adının parklara, caddelere verildiği, derslerde okutulduğu Atatürk; kendi ülkesindeki kimi nankörler tarafından anlaşılmıyor, anlaşılması bir yana iftira ve saldırılara maruz bırakılıyor!

Ancak şunu herkes bilmelidir ki Atatürk’e saldırmak Türk Milleti’ne saldırmaktır. Atatürk’e saldırmak Milli ve manevi değerlerimize saldırmaktır.

Atatürk’e saldırmak çağdaşlığa, bilime, laikliğe, özgürlüklere saldırmaktır. Atatürk’e saldırmak has vatan hainliğidir.

Şu açıkça bilinmelidir ki;

Nankör, hain ve kanı bozuklar istedikleri kadar saldırsın, Atatürk bitmez!

Atatürk; bilimdir, sanattır, fendir!

Atatürk; çağdaşlık, laiklik, bağımsızlıktır!

Atatürk; Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletidir!

Atatürk; Yüce Türk Milleti’nin ortak paydasıdır!

2017-2018 dönemi ‘Atatürk’ü anlamak ve anlatmak’ yılı olacaktır. Çeşitli kurum ve kuruluşlarla ve tüm yurttaşlarımızla Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bu çalışmayı planlıyor ve kıvılcımı yeniden yakıyoruz!

Tüm vatandaşlarımızı ortak ve milli değerlerimize sahip çıkmaya, Türk Milleti olmanın bilinciyle hareket etmeye çağırıyoruz!

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

Yaşasın Türk Milleti!

Yaşasın Mustafa Kemal ATATÜRK!

Batuhan GÜLDİKEN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Isparta Şube Başkanı

Top