Atatürkçü, Vatan Sever, Cumhuriyetin Dürüst Savcısını Saygıyla Andık…

Atatürkçü, Vatan Sever, Cumhuriyetin Dürüst Savcısını Saygıyla Andık…

” Hayatımızdan Bir Nazmi Şarvan Geçti ” 

Atatürkçü Düşünce Derneği’ nin önceki dönemlerde Genel Başkan Yardımcılığını ve Genel Sekreterliğini yapmış eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Nazmi Şarvan’ ı ölümünün birinci yılında sevenleriyle birlikte andık.

Salonu dolduran yüz kişiyi aşkın dostu ve ailesi Nazmi Şarvan için bir araya geldi. Programın sunumu hazırlayan Özgün Ökmen’ in hoşgeldiniz açış konuşması sonrasında önce kızı Nilüfer Şarvan babasını hazırlamış olduğu güzel bir sinevizyon sunumu ile anlattı, hemen ardından oğlu Uygar Şarvan babası ile olan baba-oğlu ilişkisini ve  babasının Galatasaray’a olan aşkını anlattı.

Anma programına katılan konuklar arasında ailesi, gençlik arkadaşları, meslektaşları ve farklı meslek gruplarından bir dolu dostları vardı. Hepsinin bir anısı var idi sevgili Nazmi Şarvan ile.. Sırayla kürsüye çıkan dostları O’ nun ne kadar vatan sever, Cumhuriyet sevdalısı, Atatürkçü ve iyi bir dost olduğunda birleşirken hepsi birer güzel anısını bizlerle paylaştı.

Kimi anlatılan anılarda gözlerimiz dolarken, kimisinde ise gülmekten kendimizi alamadık. Derneğimiz Düşün  Dergisi Yayın Kurulu Üyeleri  Prof.Dr. Naki Selmanpakoğlu, Tuncer Kırhan, Özgün Ökmen,  Ersan Petekkaya ve Genel Denetleme Kurulu Başkanı Reşat Demirci sevgili Nazmi Şarvan’ ın 2014 – 2016 GYK’ sı nda hem yol arkadaşı hem de Sofra Dersleri Grubunun sofra arkadaşıydılar.

Tüm kalplerde güzel izler bırakan sevgili Nazmi Şarvan iyi ki seni tanıdık, iyi ki aynı yolda yürüdük iyi ki sofranın bir dostu bir arkadaşı olduk.

Saygıyla…

Top