ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ'ANKARA CUMHURIYET BAŞSAVCILIĞINI UYARIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamyonları ile ana yolları keserek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına  HALKIN katılmasını engellemeye çalışmış, Emniyetin yetkilerini kullanarak suç işlemiştir.


29 Ekim sabahından itibaren Anıtkabir ve Ulus’a gelen bütün yol ve kavşaklar, BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİN KAMYONLARIYLA KAPATILDI.

Bir kentin işgalini andıran bu çirkin görüntünün ve insanları trafikte çıldırtan durumun, Bayram kutlaması için Anıtkabir’e, Ulus’a ve Kızılay’a ulaşmaya çalışan insanları bezdirmek ve bu niyetlerinden vazgeçirmek maksatlı olduğu açık seçikti.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 19.30’da Ankara Palas-Ulus’ta düzenlediğimiz, Valiliğe bilgisi  verilen, “Cumhuriyete Saygı Gecesi” programının başlangıç saatinde, Ulus ve çevresinde herhangi bir başka faaliyet kalmadığı halde bütün kavşak ve yollar kapalı bırakıldı.

Saat 19.30’da Ankara Emniyet Müdürlüğünü aradığımızda sorumluluğun Büyük Şehir’de, Büyük Şehir’i aradığımızda ise Emniyet’te olduğu söylendi.

“Ankara’da trafik sorumluluğu Belediye’ye mi geçti? sorumuza yanıt verilemedi.

Eğer Hukuk Devletiysek, kamusal alanın kullanım hakkı KISITLANAMAZ. Nedense hep ulusal bayramlarımıza denk getirilen tehditlerde de kolluk güçleri haricinde bir kuruluşa böyle bir yetki VERİLEMEZ.

TÜRK milletinin bu gibi tehditlerle geri  adım atmayacağı, CUMHURİYETİ KORUYARAK İLERİYE TAŞIYACAĞI , BİRİLERİNİN ZAVALLICA YÜRÜTTÜKLERI BU ÇAĞDIŞI, İLKEL YÖNTEMLERLE HİÇBİR ZAMAN AMAÇLARINA VARAMAYACAKLARI BİLİNMELİDİR.

SORUMLULARI göreve davet ediyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

Top