ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ZONGULDAK ŞUBE BAŞKANIMIZ MUSTAFA COŞKUN GÖREVİ BAŞINDA, GÖREVİ NEDENİYLE ALÇAK BİR SALDIRIYA UĞRAMIŞTIR. KENDİSİNE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ.

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanımız Mustafa Coşkun görevi başında, görevi nedeniyle alçak bir saldırıya uğramıştır. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndaki Sözleşmeli Sahalar ve Hizmet Alımı Şube Müdürlüğü görevini yasalar ve hukuk çerçevesinde sürdürmesi, mevzuata aykırı talepleri yerine getirmemesi yüzünden 26 Eylül 2017 tarihinde saldırıya uğramıştır. Aynı hukuksuz talepler nedeniyle 2015 yılında üyemiz Tevfik Baş’a da acımasızca görevi başında saldırılmış ve o tarihte Sözleşmeli Sahalar ve Hizmet Alımı Şube Müdürlüğü görevinde bulunan üyemiz ölümden dönmüştü. Bu suçtan 6 yıl 18 ay ceza alan zanlıların aynı konuyla ilgili saldırılarılarda bulunmaya devam ettikleri halde (bir yerel dernek başkanına, bir kez de bahse konu sahadaki maden işçilerine) tutuksuz yargılanmaları ve bu kez de Zonguldak Şube Başkanına saldırmaları, görevlerini titizlikle yapan diğer memurları tehdit edilmesi düşündürücüdür.  

Görevini yasal çerçevede sürdüren üyelerimizin tehdit edilmesi, saldırılara uğraması ve bu eylemleri gerçekleştirenlerin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması kabul edilemez. 

Bu defa yargılamanın tutuklu olarak yapılmasını talep ediyor, görevi başında, görevi nedeniyle saldırıya uğrayan Şube Başkanımız Mustafa Coşkun’a geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

 

Top