Atatürkçü Düşünce Derneği Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Yurdu KAYITLARI DEVAM EDİYOR”.

Atatürkçü Düşünce Derneği Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Yurdu

HAKKIMIZDA:

Atatürkçü Düşünce Derneği Konak Şubemizce işletilen ADD Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdumuz, İzmir’in Konak İlçesi, Eşrefpaşa Semtinde, 2008-2009 yıllarında, Atatürkçü Düşünce Derneği ile Konak Belediyesi arasında düzenlenen bir protokol doğrultusunda yurt olarak projelendirilip inşa edilerek, 2010/2011 öğretim yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır (03 Şubat 2010 tarihinde açılmıştır).

 

Yurdumuz MEB, “Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği” hükümlerine ve dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine tabidir.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği İktisadi İşletmesi Konak Şubesi tarafından işletilmekte olan yurdumuz,  adını Kurtuluş Savaşında eşi ve iki oğluyla can pahasına mücadele veren bayan milis Ayşe Altıntaş’tan almıştır.

 

Gazi Ayşe Altıntaş kimdir:

Gazi Ayşe Altıntaş, küçük yaşta evlendiği eşini 1912-1913 Balkan Savaşında şehit verdi. Yunan işgaline karşı İzmir’in köylerinden topladığı atlı mücahitlerle bir süvari müfrezesi kurdu. İki oğlunu da yanına alarak akıncı müfrezeler komutanı Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem  Beyin emrine girdi. Büyük oğlu Demirci bölgesindeki çatışmalarda şehit düştü.1921’de İnönü Savaşlarında çarpışan Ayşe Hanım, küçük oğlunu da orada şehit verdi, fakat yılmadı.13 Eylül 1921 günü zaferle sonuçlanan Sakarya Meydan Savaşında kasığından yaralandı. İyileşince tekrar cepheye döndü. Büyük Taarruzda müfrezesiyle birlikte görev aldı. 9 Eylül 1922 günü İzmir’ in kurtuluşuna kadar diğer milis güçleriyle birlikte sayısız yararlıklar gösterdi, destan yazdı. Gazi Ayşe Altıntaş 27 Ocak 1949 günü kalp yetmezliğinden Ankara’da vefat etti.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdumuzun kapasitesi:

Öğrencilerimizin rahat etmeleri düşünülerek yatak sayısı 62 ile sınırlı tutulmuş olan yurdumuz, konforlu, güvenli ve sıcak bir aile ortamı sağlamak suretiyle gençlerimize geleceğe güvenle hazırlanacakları bir mekan sunmaktadır.

 

Yurdumuz, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı,  toplumsal sorumluluğunun bilincinde, üretken, araştırmacı, ülke ve toplum sorunlarına duyarlı gençlerimizin yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

YURDUN FİZİKİ DURUMU VE DONANIMLARI

Yurt binası Deprem Yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş (bodrum + zemin + yedi oda katı) 9 kata; 2’şer ve 3’şer kişilik 28 odaya sahip olup, toplam 62 yatak kapasitelidir.

 

Ortak kullanım alanlarında sığınak, çamaşırhane, yemekhane, çok amaçlı salon, ziyaretçi ve bekleme salonu, etüt odası, kütüphane ve revir bulunmaktadır.

 

Bodrum katta jeneratör ve su depoları mevcuttur.

 

YURT ODALARI

Modern döşenmiş bir kısmı deniz manzaralı odalarımızda her bir öğrenci için bazalı ortopedik yatak, uyku seti takımı, iki kapaklı giysi dolabı, komodin, çalışma sandalyesi ve koltuğu, çok raflı kitaplık ile sıcak-soğuk havalandırmalı klima, kablolu-kablosuz internet, 24 saat sıcak su sağlayan termosifon, banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

 

GÜVENLİK

Yurdun güvenliği bina içi ve dışındaki kapalı devre kamera sistemi ile sağlanmakta olup, yurda giriş-çıkış 7 gün 24 saat nöbet hizmeti veren Yurt Yönetim Personelinin etkin kontrolü ile sağlanmaktadır.

 

 

YANGINA KARŞI ÖNLEMLER

Binamızda Yangın Yönetmeliğine uygun fiziki alt yapı ile gerekli diğer donanımlar (çift yangın merdiveni, bariyerli yangın kapıları, yangın tüpleri, vana ve hortumları, su deposu, yangın ikaz levhaları v.b.) yanında, binanın ortak kullanım alanlarında, kat koridorlarında ve tüm odalarda ortama uygun ısıya ve/veya, dumana duyarlı dedektörlere sahip Yangın Algılama ve İhbar Sistemi bulunmaktadır.

 

ISINMA

Yurdumuzun ısıtılması ortak kullanım alanları ile odalarda bulunan klima sistemiyle sağlanmaktadır.

 

TEMİZLİK

Öğrenci odalarının ve ortak kullanım alanlarının temizliği görevli personel tarafından sürekli ve düzenli olarak yapılmaktadır.

 

VERİLEN HİZMETLER:

 

1-Kahvaltı ve Akşam Yemeği:

Yurt ücretinin içinde olmak üzere öğrencilere  açık büfe kahvaltı  ve akşam yemeği (4 çeşit yemek, 4 çeşit salata bar) hizmeti verilmektedir. Kurum olarak öğrencinin beslenmesinde kahvaltı ve yemek kalitesinin önemli olduğunun bilinci içerisinde en iyi  yemek firmalarından hizmet alımı sağlanmaya çalışılmaktadır.

 

2- Sıcak Su:

Öğrenciler, odalarındaki banyolarda bulunan elektrikli termosifonlarla 24 saat sıcak sudan yararlanabilmektedir.

 

3-Kablosuz sınırsız internet hizmeti:

Öğrencilere yurdun her bölümünde 24 saat yararlanabilecekleri ücretsiz internet  hizmeti

sağlanmaktadır.

 

4- Çamaşır ve ütü:

Öğrencilere – ücretsiz olarak – kendi çamaşırlarını yıkama, kurutma ve ütüleme olanağı sunulmaktadır.

 

2017-2018  ÖĞRETİM YILI  ODA ÜCRETLERİ

ODA TİPİ YILLIK TOPLAM ÜCRET AYLIK DEPOZİTO

1. TİP (2 KİŞİLİK ) 8.500,00 TL 850,00 TL 850,00 TL

2. TİP ( 2 KİŞİLİK ) 8.000,00 TL 800,00 TL 800,00 TL

3. TİP ( 3 KİŞİLİK ) 7.000,00 TL 700,00 TL 700,00 TL

 

NOT: Sözleşme, öğrenci velisi ile yıllık toplam ücret üzerinden yapılmaktadır.

Öğrenci velisiyle yapılan planlama ile on ay ( 01 Eylül – 30 Haziran arasında ) içinde ve aylık taksitler halinde ödenmesi sağlanmaktadır.

İLETİŞİM:

Atatürkçü Düşünce Derneği Konak Şubesi

Telefon         :  0 ( 232 ) 262 76 45

Belgegeçer    :  0 ( 232 ) 262 79 48

E-Mail            :  [email protected]

Adres             :  Eşrefpaşa Cad. No: 265 Park Apt. D:1   Konak -İZMİR

Şube Başkanı :  Selçuk Yılmaz

GSM               :  0536 257 46 24

 

Ünvanı: Atatürkçü Düşünce Derneği İktisadi İşletmesi Konak Şubesi Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu

Telefon          : 0 ( 232 ) 250 02 11

Belgegeçer    : 0 ( 232 ) 256 02 11

Web adresi    : addaysealtintasyurdu.com

E-Mail            : [email protected]

Adres             : Eşrefpaşa Cad. No: 267  Konak -İZMİR

Yurt Müdürü   : Tuba Çakal

GSM                : 0535 942 02 00

 

 ——————————————————————————————————————————————-

FACEBOOK, WEB ADRESLERİMİZDE BİLGİLER MEVCUTTUR.

 

ADD Konak Şubesi

 

ADD Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Yurdu

https://www.facebook.com/addkizyurdu/

http://www.addaysealtintasyurdu.com/

 

http://add.org.tr/index.php/add-den/duyurular/721-isletmesini-yaptigimiz-add-oezel-gazi-ayse-altintas-kiz-yurduna-iliskin-bilgiler

 

http://www.yurtarama.com/y-ataturkcu-dusunce-dernegi-gazi-ayse-altintas-kiz-ogrenci-yurdu-konak-izmir-3872.html

 

 

Top