Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Gençliği Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Atatürkçü Düşünce Okulu Düzenledi

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Gençliği Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Atatürkçü Düşünce Okulu Düzenledi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmir Gençlik Eşgüdümü Buca Kaynaklar kamp alanında Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Atatürkçü Düşünce Okulu (ADO) düzenledi.

İzmir Buca Kaynaklar kamp alanında gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen ADO’da gençlere ideolojik eğitim ve iletişim dersleri verildi. Eğitimcilerin birçoğunu gençlik oluştururken Türkiye’nin geleceği emin ellerde mesajı verildi. Eğitim programı ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Başkanı Doğan Aygen’in konuşması ile başladı.

ADD Gençlik Kurulu Başkanı Sefa Uyar’ın “Kemalizm nedir, ne değildir?” dersi ile başlayan ilk gün eğitimleri; Türkiye’de Gençlik Hareketleri, Atatürk ve Eğitim Politikaları, Türk Devriminin Düşünsel Mirası dersleri ile devam etti.  ADD Genel Sekreteri Öner Tanık da “ADD Tarihi ve Kültürü” başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

3 Mart Devrim Yasalarının kabulü ile ilgili Buca Çevik Bir Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklaması ile gençlerin devrimlerinin bekçisi olduğu bir kez daha vurgulandı. Gençlik adına basın açıklamasını Gençlik Kurulu Başkanı Sefa Uyar yaptı. Uyar, yasaların öneminden ve gerekçelerinden bahsettikten sonra açıklamayı şu şekilde bitirdi: ‘‘Ülkemiz başkanlık rejiminin başlayacağı 2019 seçimlerine giderken hala anayasamızın 174. Maddesinde duran Türk Devrimi’nin yasaları umut gözleri olarak Türk Ulusuna bakmaktadır.

Eğitimin ikinci günü iletişim uzmanı Görkem Başaran’ın “Etkili İletişim Teknikleri” eğitimi ile başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Emin Elmacı’nın “3 Mart Devrim Yasalarının Kabulü” konuşması ile devam eden eğitim programı; Demokrat Parti İktidarı ve 27 Mayıs Devrimi, ADD GYK üyesi Gazi Ömeroğlu’nun “Kemalist Devrim’in Yol Göstericiliği ve Çözümleri” ve Gençlik Kurulu Sekreteri Aziz Kaan Yiğit’in “Ergenekon ile Başlayan TSK Kumpasları ve FETÖ ile Askeri Okullar Bağlantısı’’ başlıklı sunumu sonrası eğitim programı sonlandı.

ADD Gençlik Kurulu Üyesi ve İzmir Gençlik Eşgüdüm Başkanı Ekin Karaduman,  Kemalizm’in ideologlarının azlığından bahsederek “Burada bulunan her bir genç göstermiştir ki, gençliğin mücadele ateşi hiçbir zaman sönmeyecek ve buradaki her bir genç Kemalizm’in birer ideoloğu olacaktır.’’  sözleriyle bütün katılımcılara teşekkür ederek kamp sonlandı. 

Top