ATAMIZA SAYGIYLA…

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU VE EBEDİ ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.

VEFATININ ARDINDAN 81 YIL GEÇMİŞ OLMASINA RAĞMEN, TÜRK ULUSU ATASINA İLK GÜNKÜ GİBİ BÜYÜK BİR SEVGİ BAĞIYLA BAĞLI VE BÜYÜK BİR ÖZLEM İÇİNDE…

DÜNYA ÜZERİNDE ÖRNEĞİ OLMAYAN BİR KURTULUŞ MÜCADELESİ VERMİŞ, YOKLUK, SEFALET VE ESARET ALTINDAKİ BİR MİLLETE AYDINLIK BİR GELECEK ARMAĞAN ETMİŞ, DÜŞMANLARININ BİLE SAYGISINI KAZANMIŞ VE YAPTIĞI DEVRİMLERLE ÇAĞDAŞ, LAİK VE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURMUŞ BÜYÜK BİR LİDERDEN BAHSEDİYORUZ.

ÖMRÜNÜ, ULUSUNUN KURTULUŞU YOLUNDA SAVAŞ MEYDANLARINDA GEÇİRMİŞ ANCAK BUNA RAĞMEN “MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYE GİRMEDİKÇE SAVAŞ BİR CİNAYETTİR” DİYEN VE “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” İLKESİ İLE BARIŞ SEVERLİĞİNİ AÇIKÇA ORTAYA KOYMUŞ OLAN BİR LİDER AYNI ZAMANDA….

TÜM BUNLARA RAĞMEN O’NU HALEN ANLAMAK İSTEMEYEN, ADINI BİLE ANMAKTAN KAÇINAN KURUM VE KİŞİLERİ GÖRMEKTEYİZ NE YAZIK Kİ!! VE ÜLKEMİZDE ATAMIZI ANMAK İÇİN DÜZENLENEN PEK ÇOK ETKİNLİĞİN ENGELLENMEYE ÇALIŞILDIĞINI DA GÖRMEKTEYİZ. KENDİ MENFAATLERİ İÇİN BU ZAVALLI DURUMA DÜŞENLER BEYHUDE BİR ÇABA İÇİNDE OLDUKLARINI İYİ BİLMELİLER !!

BURADAN BİR KEZ DAHA ATAMIZA OLAN SONSUZ BAĞLILIĞIMIZI HAYKIRIYOR, EBEDİ VE TEK ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ…

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

SAKARYA ŞUBESİ

Top