ARD TV’NİN ÇİRKİN YAYININI KINIYORUZ

Alman devlet televizyon kanalı ARD’nin “ttt tisel thesen temperamente” isimli programında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şuur kaybı yaşayan kişiler tarafından dünya tarihinin en büyük katliamlarına imza atmış Nazi dikdatörü Hitler ile kıyaslanmaya çalışılmıştır.

Hiçbir gerçekliği olmayan iddialarla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk üzerinden yalan ve karalama kampanyası yürütülmüş, sosyal barış zedelenmeye çalışılmıştır.

Atatürk’ün yaptığı devrimlerin, sözde medya kuruluşu tarafından nasıl çirkin bir yayıncılık haline dönüştürülmeye çalışıldığını büyük bir tepkiyle takip ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki, Nazi Almanya’sından kaçan binlerce insan, Atatürk Türkiye’si sayesinde yaşama tutunmuştur.

Atamızın bir asır önce emperyalizme karşı yaktığı özgürlük ateşi, görülüyor ki karanlık odaklar tarafından hala daha hazmedilememiş, mesnetsiz yakıştırmalarla bağımsızlık mücadelemize dil uzatılmıştır.

ARD Tv’nin bu kabul edilemez yayınına ilişkin hukukçularımız ile birlikte en üst perdeden tepki göstererek gerekli hukuki işlemleri başlattığımızı ve süreci yakından takip ettiğimizi kamuoyuna duyururuz.

Dışişleri Bakanlığı’nın da konuyla ilgili bir an önce gerekli adımları atmasını bekliyoruz.

Top