ANTALYA İBRADI ŞUBESİ MUAMMER AKSOY ANMA ETKİNLİKLERİ

 Prof. Dr. Muammer Aksoy, memleketi Antalya’nın İbradı İlçesi’nde törenle anıldı.

Ankara’da 31 Ocak 1990 tarihinde evinin önünde silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren hukukçu, siyaset adamı ve yazar Prof. Dr. Muammer Aksoy, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İbradı Muammer Aksoy Şubesi ile İbradı Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Programa Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, ADD Şube Başkanı İbrahim Daş, İbradı belediye başkanı, ADD İbradı Muammer Aksoy Şube Başkanı, ADD Manavgat, ADD Alanya ve Antalya şube yöneticileri ve üyelerle CHP yöneticileri, İbradı Belediyesi meclis üyeleri, çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

Antalya Atatürkçü Düşünce Derneği İbradı Muammer Aksoy Şubesi Başkanı İbrahim Daş konuşmasında;

 24- 31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftasının bu yıl temasının “Uyan Gazi Kemal” olarak belirlendiğini yani “Uyan Türk Milleti” anlamına geldiğini söyledi. Daha önce Irak’ın parçalanması ile gelişen sürecin bugün de Suriye’nin parçalanması şeklinde gerçekleştiğini söyleyerek tehlikeye dikkat çekti.

Konuşmalarda Muammer Aksoy’un cumhuriyetin ve demokrasinin yılmaz savunucusu olduğu vurgulanırken, yaktığı meşalenin hiç sönmeden gelecek nesillere taşınacağı aktarıldı. Muammer Aksoy’un büstü önünde devam eden programda büste karanfiller bırakıldı. Daha sonra İbradı Belediyesi Muammer Aksoy Kültür Evi’nde, Muammer Aksoy’un hayatından kesitlerin yer aldığı kalıcı fotoğraf sergisi ziyaret edildi.

Top