Anayasa Mahkemesi'nin Hali-i Pürmeali

Basın Duyurusu  ;

Anayasa Mahkemesinin

hal-i pürmelali

 

 

█▌Cumhurbaşkanı; Devlet imkânlarıyla sabah-akşam anayasa ihlâlleri yapmaya devam ediyor. 15 Ağustos 2014 tarihinde başlattığı anayasal darbe halini pervasızca sürdürüyor. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının  serbest-eşit-âdil oy hakkına tecavüz ederek, AKP lehine haksız oy temin etmeye çalışıyor.

  • Anayasa Mahkemesi bu arada ne yapıyor?

 

  • 3 Nisan’da yaptığımız başvuru hakkında;  Raportör, raporunu düzenlemiyor, düzenleyemiyor….. AYM Başkanı,kamuoyuna açıklama yapma nezaketi ve sorumluluğunu göstermiyor…2 Haziran tarihi itibariyle mevcut durum.

 

█▌Bir AYM, neden bu kadar acze düşer?

                           Bir AYM,  neden bu kadar edilgen hale gelir?

 

  • Zira ve maalesef ; Türkiye Cumhuriyetinin anayasal kurumları , R.T.Erdoğan’ın izin ve icazet verdiği ölçüde görev yapar hale gelmişlerdir. Anayasal sistem ve toplumsal barışımız,
    R.T.Erdoğan üzerinden kilitlenmiş durumdadır. Türkiye; husumet ve intikam duygularına kapılmadan, hukuk ve demokrasi içinde bu kilitlenmeyi aşmak durumundadır. Aksi takdirdenormalleşemez.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları , 7 Haziran’da,  kendi elleriyle bu kilidi söküp çıkarmak, atmak sorumluluğuyla karşı karşıyadır.

 

                       

                                                                                                                                            Atilla Kart

                                                                                                                                           Konya Milletvekili

Top